files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce: Straňanský most otvoria už v stredu!

Michalovčania sa môžu tešiť. Zložitú dopravnú situáciu hlavne v ranných a poobedňajších hodinách bude riešiť otvorenie Stráňanského mostu, ktorý bol uzavretý od septembra minulého roka.

Oprava mosta cez rieku Laborec na Partizánskej ulici sa začala koncom septembra 2023, práce napredovali podľa harmonogramu, pracovalo sa nepretržite aj počas zimných mesiacov či nepriaznivého počasia. Aj vďaka tomuto poctivému prístupu zhotoviteľa stavby, spoločnosti PORR, s.r.o., Bratislava, bolo dielo dokončené a odovzdané v zmluvne stanovenom čase – osem mesiacov. Rekonštrukciu financovalo mesto z vlastných zdrojov a stála približne 1 milión 440 tisíc eur. „Most bol počas opravy úplne uzavretý a všetkým vodičom ďakujeme za ich trpezlivosť a rešpektovanie dopravných obmedzení. Súčasťou rekonštrukcie bola aj kompletná výmena nosníkov, boli zhotovené nové chodníkové rímsy, zrealizované nové odvodnenie mosta a nová konštrukcia vozovky. Bolo tiež osadené nové zábradlie, na ktorom pribudol nový dekoračný prvok – erb niekdajšej obce Stráňany,“ píše samospráva v tlačovej správe.

Málokto vie, že Stráňany boli do roku 1925 samostatnou obcou. Samospráva používala v druhej polovici 19. storočia aj svoj vlastný erb so symbolom člna na vlnách rieky. Rieka Laborec kedysi tvorila hranicu nielen medzi mestom Michalovce a obcou Stráňany, ale zároveň oddeľovala dve uhorské župy. Michalovce patrili do župy Zemplínskej a Stráňany do župy Užhorodskej. V písomnostiach zo 14. – 17. Storočia dedina vystupuje pod názvom „Stranyan“, čo má vyjadrovať, že osídlenie vzniklo na stráni, úpätí Bielej hory. „Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného Stráňanského mosta sa uskutoční 5. júna o 9.30 hod.,“ dodáva mesto v tlačovej správe.

.Uverejnené: 04.06.2024 14:46:33 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.