MFK Zemplín nestačil na Hradec Králové

Futbalisti michalovského MFK Zemplín sa v rámci svojho sústredenia v českom Nymburku predstavili v utorok proti FC Hradec Králové, ktorý zimuje na jedenástom mieste českej Gambrinus ligy. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu prehrali 2:3 po polčase 1:1. Najbližšie sa opäť v Nymburku predstavia proti Dukle Praha, zápas je na programe v sobotu o 11.00 hod.

Hneď v úvode mali futbalisti MFK Zemplín šancu, ktorú musel hradecký Chleboun hasiť len za cenu žltej karty. S následným priamym kopom Serečina si brankár Lindr poradil. V 28. minúte sa Michalovce dostali do vedenia, keď strelu Serečina zo šestnástich metrov brankár vyrazil iba pred dobiehajúceho Knoblocha, ktorý poslal MFK Zemplín do vedenia. To však vydržalo iba dve minúty, na center Klapku si nabehol Janoušek a hlavou nedal brankárovi Brédovi žiadnu šancu. V 58. minúte napálil český Hečko do žrde a s následnou dorážkou si Bréda poradil. V 61. minúte už Hradec Králové viedol, po kombinácii dvojice Voltr - Jandík sa k zakončeniu dostal Karal, ktorý svoju šancu využil. O šesť minút Karal našeil centrom Voltra, ten sklepol loptu pre Pokorného, ktorý zvýšil už na 3:1. Až potom sa ozvali aj Michalovce, Juhoafričan Wasseem našiel centrom z pravej strany Špilára, ktorého tutovku však brankár zneškodnil. V 85. a 87. minúte mali ešte čisté šance Štepán a Voltr, avšak výborného Brédu neprekonali. Medzitým sa do šance v 86. minúte dostal Serečin, ktorý gólom znížil na konečných 3:2.

Hradec Králové - Michalovce 3:2 (1:1)

Góly: 30. Janoušek, 61. Karal, 67. Pokorný - 28. Knobloch, 86. Serečin.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Janek, Trninič (46. Ziemba), Hruška, Vanák - Ruskovský (46. Wasseem), Zonzon (46. Jakubčo), Hořava, Knobloch (46. Hottek) - Kunca (60. Špilár), Serečin.