files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Pestré leto v Michalovciach

Michalovce v lete neoddychujú, ale naopak ožívajú. Tento rok oslavuje mesto 780. výročie prvej písomnej zmienky a aj pri tejto príležitosti sú pripravené rôzne podujatia, ktoré so sebou prinesú pestrú ponuku pre všetky vekové kategórie.

Letný prázdninový program odštartovali v piatok 28. júna obľúbené Špacirki po varošu na tému Michalovce mestom. Historik Martin Molnár si pripravil množstvo zaujímavých informácií a medzi účastníkmi nechýbali ani potomkovia Ferdinanda Alexu, dlhoročného michalovského starostu, ktorý sa zaslúžil o výstavbu budovy radnice. V sobotu 6. júla o 16.00 hod. všetkých pozývame do mestského kultúrneho strediska na výnimočný koncert Slovenského mládežníckeho orchestra. Stretne sa tu mladá generácia tých najperspektívnejších mladých orchestrálnych hudobníkov z celého Slovenska pod vedením gréckeho dirigenta Dionysisa Grammenosa.

Ani tento rok nebude chýbať Michalovský organ, obľúbený cyklus letných organových koncertov. Už 17. ročník sa bude konať v krásnom prostredí Evanjelického kostola augsburského vyznania. „Počas štyroch štvrtkových koncertov (11.7., 25.7., 8.8., 22.8.) sa predstavia okrem interpretov zo Slovenska aj zahraniční umelci zo Švajčiarska, Poľska, Nemecka, Maďarska či Kanady. Odprezentujú klasickú i súčasnú organovú hudbu svetoznámych skladateľov. Ďalším cyklickým podujatím je Kultúrne leto v historickom parku Kerta, ktoré sľubuje jedinečné zážitky v príjemnom prostredí. Návštevníci sa počas poobedných nedieľ od 30. júna do polovice augusta môžu tešiť na program zložený z tanečných a divadelných predstavení, multižánrových koncertov či umeleckých workshopov,“ píše mesto v tlačovej správe.

Leto v srdci Zemplína si už nevieme predstaviť bez dvoch tradičných podujatí, Zemplínskych slávností a Zemplínskeho jarmoku. Krásny 64. ročník Zemplínskych slávností - oslavy folklóru, kultúry a tradícií sa začne v sobotu 10. augusta v centre mesta a v nedeľu bude program pokračovať v parku Kerta. O týždeň neskôr, v piatok 16. augusta, otvorí brány 53. ročník Zemplínskeho jarmoku. Všetkých milovníkov umenia pozýva mesto aj v lete do mestských galérií. Mestská galéria Zlatý býk aktuálne ponúka do 14. júla obrazy výtvarníka Juraja Kováča v rámci autorskej výstavy Ja a môj svet a už od 16. júla vás očarí jedinečná tvorba Mareka Husovského na výstave Od šperku k objektu. V Malej galérii MsKS môžete do konca júla obdivovať výtvarné diela neprofesionálneho výtvarníka Dušana Ivanča. 

„Všetky dôležité informácie o letných podujatiach v meste nájdete na webovej stránke mesta, na našich sociálnych  a tiež v Informačnej kancelárii mesta Michalovce, ktorá je v letných mesiacoch otvorená počas pracovných dní od 8.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 14.00 hod,“ dodáva mesto v tlačovej správe.

.Uverejnené: 03.07.2024 10:09:51 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.