files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

V premiére sedem odchovancov v základnej zostave

V seriáli mapujúcom deväť sezón futbalistov MFK Zemplín Michalovce v Niké lige sa dostávame k premiére v nej. Bolo to v sobotu osemnásteho júla 2015, kedy Michalovčania vybehli prvýkrát na nikéligový trávnik.

Súpera si nemohli želať ani iného. V prvom kole totiž do Michaloviec prišiel aktuálny majster AS Trenčín, ktorého dres vtedy obliekala aj súčasná ikona reprezentácie, hráč SSC Neapol Stanislav Lobotka. Celý zápas odohral aj ďalší slovenský reprezentant Matúš Bero. Súčasní reprezentanti boli ale aj na našej strane. V tíme vtedy boli Martin Koscelník, Vernon de Marco a Martin Regáli, ktorí sú takisto v širšom kádri trénera Calzonu. Veronon de Marco bol dokonca aj v nominácii na práve prebiehajúcom európskom šampionáte.

Michalovčania sa silného súpera nezľakli. Hrali s ním vyrovnanú partiu a až šesť minút pred koncom Ryan Koolwijk rozhodol o tom, že všetky body putujú pod hrad Matúša Čáka. Potešil aj fakt, že v základnej zostave trénera Františka Šturmu sa objavilo až sedem hráčov, ktorí predtým prešli mládežníckou štruktúrou klubu. V bráne odchytal celý duel Matúš Kira. V obrane hrali celý duel Oliver Podhorin s Milanom Šimčákom, v strede poľa hrali Jakub Grič, Dominik Kunca, Martin Koscelník a Jozef Šimon Turík. Ďalší dvaja - Adrián Leško a Martin Regáli vstúpili do zápasu v jeho priebehu. V tíme Trenčína hral celý zápas aj súčasný hráč Zemplína Gino van Kessel. „Musím sa chlapcom poďakovať, pretože to čo sme povedali v predzápasovej príprave, tak splnili do bodky. Daň nováčika sme si vytrpeli tým, že sme inkasovali gól ku koncu stretnutia. Chlapci hrali srdcom, boli sme vyrovnaným súperom, i keď Trenčín má kvalitnejší tím. Som spokojný,“ uviedol po stretnutí tréner MFK Zemplín Michalovce František Šturma, ktorého tím tak zaplatil nováčikovkú daň. Tú ale platil prakticky celú sezónu, o ktorej si povieme v budúcom článku...

Na prvý duel Michalovčanov vo Fortuna lige bolo zvedavých 4408 divákov.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 0:1 (0:1)
Gól:
84. Koolwijk. 
Rozhodovali:
Marhefka - Chládek, Hrdlička. 
Žlté karty:
55. Pérez, 64. Sedlák – 29. Skovajsa.
4408 divákov. 
MFK ZEMPLÍN:
Kira – Pérez (76. Leško), Gallo, Podhorin, Šimčák – Grič, Sedlák – Kunca, Turík (63. Vernon), Koscelník (73. Regáli) – Nworah.
AS:
Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Skovajsa – Lobotka (90.+ Kleščík) – Van Kessel, Rabiu (46. Koolwijk), Bero, Guba (46. Moraes) – Jairo da Silva.

.Uverejnené: 05.07.2024 08:39:44
files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.