MFK Zemplín podľahol pražskej Dukle

Futbalisti michalovského MFK Zemplín zavŕšili v sobotu svoje herné sústredenie v Nymburku stretnutím s lídrom druhej českej ligy Duklou Praha, ktorej po vyrovnanom priebehu podľahli 1:2. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu viedli gólom Gruzínca Gamkrelidzeho, na čo súper dokázal odpovedať dvoma presnými zásahmi v sieti brankára Brédu. Viac ako prehra však mrzí zranenie stopéra Hrušku.

Tréner Vlastimil Petržela o stretnutí s Duklou Praha povedal: „Ako som aj očakával, bol to veľmi dobrý zápas. Z našej strany sa mi viac páčil výkon v prvom polčase, kedy sme súpera k ničomu nepustili. Naopak, nám sa podarilo gólom Gamkrelidzeho získať vedenie. Po prestávke sme to prestriedali, už tradične došlo k poľaveniu a súperovi sa po hodine hry podarilo vyrovnať z prísnej penalty. Štvrťhodinu pred koncom sme sa dopustili chyby pri štandardnej situácii a inkasovali sme rozhodujúci gól. Spomedzi hráčov sa mi veľmi pozdával výkon ľavého stredopoliara Hotteka, ktorého by som chcel mať v mužstve, naopak, sklamal ma Serečin, ktorý zbytočne dlho vozil loptu. Som však smutný, pretože zranený stopér Hruška skončil v nemocnici.“

Dukla Praha - Michalovce 2:1 (0:1)

Gól: 27. Gamkrelidze.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Janek (60. Ziemba), Hruška (80. Mižík), Trninič, Vanák - Ruskovský (46. Knobloch), Jakubčo, Hořava (46. Kovaľ), Hottek - Kunca (85. Špilár), Gamkrelidze (46. Serečin).