Iuventa opäť prehrala, tentoraz po dráme

Hádzanárky Michaloviec si pripísali druhú prehru za sebou a celkovo už piatu v sezóne. Na palubovke štvrtého Zlína prehrali 33:35, hoci po prvom polčase viedli domáce už 22:16. Po prestávke Iuventa zlepšila obranu, dokázala sa v 58. minúte dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov (34:32), ale na bodový zisk napokon nesiahla. Najbližšie čaká Iuventu až trojica domácich zápasov, najbližšie michalovské hádzanárky v Chemkostav aréne uvidíme v piatok 25. februára, o 17.30 hod. privítajú v predohrávanom súboji 20. kola WHIL Trenčín.

Iuventa pricestovala do Zlína iba s dvanástimi hráčkami, ale napriek tomu po ôsmich minútach viedla 7:3. Tréner Zlína reagoval oddychovým časom a ten na Iuventu zaúčinkoval ako jed. V 15. minúte domáca kanonierka Štěrbová otočila skóre na 10:9. Iuventa sa nevzdávala, gólmi Tobiašovej držala súpera na dištanc, ale keďže vzadu bola deravá ako rešeto, v 29. minúte prehrávala už 16:20. do kabín napokon Zemplínčanky odchádzali až so šesťgólovým mankom (22:16). Ani druhý polčas nevybočil z tradičného rámca, v 45. minúte vyhrával hráčky Zlína už 29:21, ale práve vtedy odštartovala Iuventa svoju stíhaciu jazdu. V 57. minúte znížili na 34:31 a za minútu neskôr Tobiašová dokonca korigovala na 34:32! V poslednej minúte Zlín využil Poznarovou sedmičku, a tak gól Tregubovovej v posledných sekundách iba zmiernil prehru Iuventy.

Zlín - Michalovce 35:33 (22:16)

Pok. hody: 3/3 - 4/3 , vylúčené: 5 - 3. Rozhodovali: Větrovský a Novotný - 250 divákov.

HC: Mahďáková, Vyhlídalová - Brablcová 6, Pažourková 2, Poznarová 8/3,  Hradilová, Salčáková 1, Marčíková, Budayová 3, Pospíšilová, Štěrbová 10, Cedidlová, Talašová 2, Šviráková 3.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 2/1, Bačíková 2, Hollá 4, Danková, Szöllösiová 3, Polláková 4, Tobiašová 12/2, Hvostaľová, Wolingerová 4, Tregubovová 2.

Zvyšné výsledky 19. kola WHIL:  Písek - ŠKP Bratislava 27:20 (15:9), Trenčín - Partizánske 25:26 (12:16), Most - J. Hradec 30:20 (19:6), Šaľa - Poruba 32:28 (14:16). Nedeľa 20. februára 2010: Slavia Praha - Olomouc : (:). Zápas Veselí nad Moravou - Bánovce nad Bebravou sa nehral kvôli chrípke.

Najbližší program: 20. kolo (piatok 25. 2. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Trenčín, predohrávka 21. kola (nedeľa 27. 2. 2011 o 15.00 hod.): Michalovce - Písek, 22. kolo (sobota 12. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Most, 23. kolo (sobota 19. 3. 2011 o 18.00 hod.): Veselí nad Moravou - Michalovce.