Káder futbalistov MFK Zemplín Michalovce sa rozrástol do kvality. Po tom, čo klub v utorok predstavil novú posilu, gréckeho stopéra Spyrosa Risvanisa, ktorý v minulosti obliekal aj dresy Dunajskej Stredy a Slovana Bratislava, sa tentoraz zameral na brankársky post. Ako informuje stredajšie vydanie Denníka Šport, klub podpísal dva a polročnú zmluvu s brankárom Adamom Jakubechom a na polročné hosťovania má prísť aj brankár českých Pardubíc Viktor Budinský. To ale ešte nie je všetko. Podľa tohto periodika majú Michalovčania na lane aj ďalšieho stredopoliara z Anglicka.
Michalovčania museli riešiť brankársky post, keďže Patrik Lukáč je po artroskopii kolena a Muhameda Sahinoviča si stiahol jeho klub Raków Čenstochova z hosťovania. Zemplínčania nakoniec podpísali zmluvu s 28-ročným Adamom Jakubechom. Ten prežil výborné obdobie v Spartaku Trnavu, z ktorého v roku 2017 do francúzskeho Lille. Jeho konkurenciou by mal byť podľa Denníka Šport 31-ročný Viktor Budinský, ktorý by mal prísť na hosťovanie z českých Pardubíc.

Adam Jakubech podpísal podľa Športu s Michalovčanmi 2,5 ročnú zmluvu (foto: internet).

Viktor Budinský by mal prísť na polročné hosťovanie (foto: fk pardubice).
Michalovčania už predtým podpísali bosnianskeho stopéra Aldena Šuvaliju a nigérijského krajného obrancu Kingsleya Maduho. Novou posilou je aj anglický ofenzívny záložník Ben Cottrell. A vyzerá to tak, že Cottrell nemusí byť jediným Angličanom v kádri. Spoločnosť by mu mal robiť 22-ročný kridelník Jeremy Kilongo Sivi, pre ktorého je po úspešnej zdravotnej prehliadke pripravená 2,5 ročná zmluva. Sivi v lete skončil v tíme Middlesbrough 21 a jeseň strávil v tíme Sutton United v piatej anglickej lige.

Jeremy Kilongo Sivi by mal byť takisto posilou MFK Zemplín (foto: internet)