Iuventa vyhrala a je krôčik od definitívy

Michalovské hádzanárky urobili rozhodujúci krok smerom k obsadeniu najlepšej slovenskej priečky pred národným play-off, keď štyri kolá pred záverom základnej časti WHIL dokázali vyhrať na horúcej pôde moravského Veselí 32:25 (13:13). Zverenky trénera Dušana Daniša sa v posledných troch kolách dlhodobej súťaže predstavia už iba doma, postupne privítajú Šaľau, pražskú Slaviu a českú Porubu.

Iuventa začala na Morave svižne a po štyroch minútach viedla 4:2. domáce sa rýchlo dotiahli a až do konca prvého dejstva sa družstvá strážili tak, že si ušli maximálne na dva góly, aj to hneď bolo vyrovnané. Rovnovážnym pomerom skončil aj prvý polčas a to výsledkom 13:13, čo bola predovšetkým zásluha oboch brankárok Černej a Kudročovej.

Druhý polčas odštartovala vedúcim gólom Iuventy Polláková a tým akoby naznačila, kto bude po prestávke pánom na ihrisku. Iuventa si v 36. minúte po góle Hollej vypracovala už náskok troch gólov (14:17) a keď Tobiašová v 44. minúte zvýšila už na 16:20, siahol tréner domácich k oddychovému času. Nepomohlo. Michalovčanky si neustále udržiavali minimálne štvorgólový náskok, ktorý v samom závere ešte zvýraznili, vďaka čomu vyhrali presvedčivo o sedem gólov 32:25.

Veselí nad Moravou - Michalovce 25:32 (13:13)

Pok. hody: 4/3  - 4/3, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR) - 350 divákov.

HC BRITTERM: Černá, Zvoničová, Benediková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 4, Korničukovová, Jandásková, Vinyatinská 1, Tomečková 3, Chmelařová 4, Fleková 6/2, Kočí 1, Súkenníková 6.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 9/3, Bačíková, Vargová, Hollá 2, Szöllösiová 5, Kalaninová 3, Polláková 6, Tobiašová 6, Maszkaľová, Hvostaľová, Wolingerová 1, Trehubovová.

Najbližší program: 24. kolo (sobota 26. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Šaľa, predohrávka 25. kola (pondelok 28. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Slavia Praha, 26. kolo (sobota 9. 4. 2011 o 18.00 hod.): Michalovce - Poruba.