Odchovanec michalovského futbalu Matúš Vojtko mení dres. Po dvojročnom pôsobení v Slovane Bratislava sa stal novou posilou poľského KS Lechia Gdaňsk. O jeho príchode referuje vlani štrnásty tím najvyššej poľskej Ekstraklasy.
Ľavý obranca, či kridelník sa stal hráčom Slovana Bratislava v auguste 2021 Zaujímavosťou je, že tri roky predtým debutoval v michalovskom drese práve proti svojmu budúcemu zamestnávateľovi. Dnes 24-ročný Vojtko za Slovan a Michalovce odohral v Niké lige 117 zápasov. V sezóne 2022/23 hosťoval v Chorvátskom NIK Gorica. Bol reprezentantom Slovenska do 17, 18, 19 aj 21 rokov. V nedávno skončenej sezóne sa stal vôbec prvým Michalovčanom, ktorý si zahral v skupinovje fáze Ligy majstrov.
