Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce utrpeli druhú porážku v sezóne, keď v šiestom kole MOL ligy prehrali na pôde Sokola Písek 30:32. Zverenky trénera Michala Lukačína sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu prvého novembra o 16.00 hod privítajú Kynžvart.
Od úvodu mal zápas vyrovnaný priebeh a oba tímy sa striedali vo vedení. Ako prvému sa podarilo odskočiť domácemu tímu, ktorý viedol v jedenástej minúte po góle Stellnerovej 8:4 a rovnako o štyri góly aj po presnej strele Hauserovej o dve minúty (10:6). O šesť minút neskôr už ale bolo po góle Dvorščákovej vyrovnané (12:12). Následne sa až do 28.minúty oba tímy striedali vo vedení, záver však vyšiel lepšie Písku, ktorý vyhral polčas 17:15. Domáce hráčky si držali tesné vedenie aj v prvej polovici druhého dejstva. Iuvente sa síce podarilo vyrovnať v 39.minúte na 19:19 a v 42.minúte na 21:21, domáce hráčky však o päť minút neskôr po presnej strele Korešovej opäť viedli rozdielom troch gólov (25:22). Takým istým rozdielom vyhrávali aj na začiatku poslednej desaťminútovky (27:24). Iuvente sa však šnúrou troch gólov podarilo vyrovnať a po presnej strele Kompaniecovej išla dokonca v 57.minúte do vedenia (28:29). Záver však rovnako ako v prvom polčase vyšiel lepšie Písku. Korešová dokázala v 58.minúte vyrovnať na 30:30 a od tohto momentu skórovali už len domáce hráčky. Tie gólmi Svobodej a Stellnerovej strhli zápas na svoju stranu a po prvýkrát v histórii zdolali michalovskú Iuventu.
Sokol Písek - MŠK Iuventa Michalovce 32:30 (17:15)
Pok. hody: 6/6 - 5/2. Vylúčené: 3 - 5, 58. Biegerová (Michalovce) priama ČK. Rozhodovali: Blanár a Petruška. Divákov: .
SOKOL: Hejtmánková, Bezpalcová, Nechanická - Zelenková 2, Hauserová 4, Ťupová, Holeňáková 1, Korešová 11/6, Coufalová, Bicanová, Svobodová 5, Stellnerová 4, Mazánková 1, Seidlová 3, Wollnerová.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Jakubíková - Dvorščáková 8/2, Biegerová 2, Popovcová 3, Soskyda 5, Lukáčová, Kowaliková 1, Brajovičová 1, Kompaniecová 3, Frelierová, Geffertová, Costa Pereira 6, Lígia Costa, Sabovová 1.
.