Hc winLand s ďalším pohodlným víťazstvom

Hádzanári HC winLand Michalovce uspeli aj v ďalšom kole 1. hádzanárskej ligy, keď vyhrali na palubovke Bojníc vysoko 24:37. Zverenci trénera Jana tak natiahli svoju víťaznú sériu na deväť zápasov. Na budúcu sobotu môžu túto sériu ešte natiahnuť, keď doma privítajú Martin.

HK Kúpele Bojnice - HC winLand Michalovce  24:37 (14:20)

winLand : Bumbera, Kolpak – Gamrát 9, Cibere 6, Pilník 3, Frajkor 11/4, Regenda, Lorinc, Dani 1, Pivarník, Vetrecín 2, Mandžák, Kyseľ 2, Krajňák 3.

Prvoligový nováčik, ktorý má extraligové ambície, začal tento zápas trochu opatrne. Skóre duelu otvoril po individuálnej akcii Pilník, no domáci hneď nato, dvakrát odpovedali. V 10. minúte bolo vyrovnané skóre 3:3 a do hosťujúcej bránky prišiel hrajúci asistent trénera Kolpak. Od tohto momentu prevzali iniciatívu do rúk Michalovčania a postupnou hrou zvyšovali svoj náskok. V prvom polčase sa strelecky presadzoval hlavne Gamrát, ktorému zdatne sekundoval Frajkor. Hosťujúci hráči si už do polčasu vypracovali šesťgólový náskok, ktorý v druhom dejstve ešte zvýraznili. Výbornou obranou a rýchlymi protiútokmi držali svojho súpera na uzde. Ten svojim výkonom nestačil na kvalitnejšie družstvo winLandu. Zverenci trénera Jana si tak pripísali ďalšie dva body. Strelecky sa presadili opäť Frajkor s Gamrátom, ktorí sú v jarnej časti najlepšími strelcami tímu.