HC winLand s desiatym víťazstvom v rade

Hádzanári HC winLand Michalovce sa rozlúčili s domácim publikom víťazstvom nad Martinom 32:15. Týmto víťazstvom predlžili svoju víťaznú sériu na desať zápasov a tak si zverenci trénera Jana udržala tretiu priečku v tabuľke. Najbližšie sa winLand predstaví o dva týždne v Prešove v súboji s lídrom tabuľky rezervou extraligového Tatrana, o ďalšie dva týždne cestuje v záverečnom prvoligovom kole do Stupavy.

HC winLand Michalovce – MHK Martin 32:15 (15:8)

Vylúčenia : 2-2, Pok. hody 3/3-0/0, Rozhodovali : Klimko, Klus, Divákov : 300

winLand : Bumbera, Kolpak – Gamrát 8, Kyseľ 3, Frajkor 3/3, Regenda 4, Vetrecín 2, Dani, Pivarnik 1, Lorincz 3, Krajňák 1, Oblažný 1, Pilník 2, Cibere 4.

MHK : Dobroň, Kamien - Fleischhandl, Dobranský, Veterník, Klimo 1, Biro 2, Buvala 4, Malík  6/1, Štrbák1,Saitz1/1,Valent.

Hráči winLandu začali zápas výborne a po 4 minútach viedli gólmi Pilníka, Gamráta a Krajňáka 3:0. Domáci pokračovali vo svojej aktivite aj naďalej a po góle Gamráta sa ujali vedenia už 6:2. Michalovčania sa presadzovali hlavne prepracovanou obranou, za ktorou stál výborný Bumbera. Keď v 25. minúte zvýšil Gamrát už na 12:7 , tréner hostí Mujgoš si zobral oddychový čas. Do prestávky sa presadili ešte Gamrát, Regenda a Frajkor a tak zverenci trénera Jana viedli v polčase o sedem gólov 15:8.

V druhom dejstve síce otvoril skóre hosťujúci Dobransky, no zakrátko sa presadili aj Gamrát a Frajkor. Domáci počas celého druhého polčasu zvyšovali svoj náskok. Presadzovali sa hlavne rýchlymi protiútokmi, ktorými trestali každú súperovu chybu. V 45. minúte zvýšil na rozdiel desiatich gólov 23:13 Kyseľ. Tridsiaty gól winLandu strelil v 28. minúte Kyseľ. Tento krídelník sa do konca zápasu presadil ešte raz. Víťaznú bodku zavŕšil gólom v posledných sekundách Vetrecin.