V kádri michalovskej Dukly bude v sezóne 2026/27 pôsobiť aj skúsený obranca Dávid Stránsky. Tridsaťročný bek naposledy pôsobil v Banskej Bystrici. Klub o jeho angažmáne referuje na svojich sociálnych sieťach.

Dávid Stránsky na Slovensku pôsobil v Trenčíne, Topoľčanoch, Zvolene a naposledy v Banskej Bystrice. Za „baranov“ odohral vlani 40 duelov, v ktorých strelil tri góly a pridal aj dve gólové prihrávky. V minulosti pôsobil aj vo Frýdku Místku a Znojme. „Rodák z Trenčína strávil takmer celú svoju seniorskú kariéru v susednom Česku. Po pôsobení v mládežníckych kategóriách Třinca sa usadil vo Frýdku-Místku, následne sa stal jednou z opôr Znojma. V drese „Orlov“ pôsobil od sezóny 2020/2021 a vyskúšal si aj medzinárodnú súťaž ICEHL. Po návrate Znojma do českých súťaží patril medzi kľúčových hráčov tímu a výraznou mierou sa podieľal na návrate klubu späť do Chance ligy. Dávid je typom obrancu, ktorý stavia svoju hru na spoľahlivosti, hokejovej inteligencii a zodpovednosti v defenzíve. Vyniká dobrým korčuľovaním, správnym čítaním hry a schopnosťou robiť správne rozhodnutia pod tlakom. Práve tieto vlastnosti z neho robia hráča, ktorý dokáže byť dôležitým článkom každej obrany. Veríme, že do nášho tímu prinesie ďalšie cenné skúsenosti, stabilitu a pomôže nám vystužiť obranné rady v nadchádzajúcej sezóne,“ píše michalovská Dukla na svojich sociálnych sieťach.

Michalovčania tak už predstavili 22 hráčov pre novú sezónu. Novicmi v kádri sú okrem Stránskeho zo Slovákov aj obranca Alexander Zekucia a útočník Eduard Šimun. Po roku v zámorí sa vracia ďalší útočník Róbert Fedor a v Spišskej Novej Vsi obranca Denis Tóth. Z minulej sezóny uvidíme v drese Dukly aj deväť slovenských hráčov - brankárov Vladimíra Glosára, Romana Durného, obrancov Adama Stripaia a Jakuba Meliška, a útočníkov Milana Kytnára, Ivana Mattu, Danila Fominycha, Sebastiána Šmídu, Samuela Hrabčáka a troch legionárov – obrancov Kristofersa Bindulisa, Connora Welsha a útočníka Jake Virtanena. Novicmi v kádri zo zahraničných hráčov sú kanadský obranca Harrison Rees a jeho krajania, útočníci Matt Bocuher a Lucas Edmonds. V kádri bude pôsobiť aj útočník Richard Šechný mladší a tretí brankár z juniorky Tadeáš Buzák.
.