Topoľany prišli o víťazstvo v samom závere

Veľmi ťažké chvíle prežívali topolianski futbalisti po zápase proti béčku Moldavy n/B. Ešte minútu pred koncom vyhrávali 2:1. V samom závere však neodvrátili loptu do bezpečia. Skúsený 35-ročný kapitán hosťujúceho tímu Maďarík nemilosrdne vyrovnal. Po skončení zápasu ostali viacerí domáci hráči len bezmocne ležať na trávniku a spytovali si svedomie.

V 9.min. sa hostia, ktorí boli len o skóre na 2.mieste v tabuľke ujali vedenia. Skúsený Smrek z hranice šestnástky prihral Palencsárovi, jednému z najlepších strelcov súťaže. Na toho obrancovia zemplínskeho kolektívu úplne zabudli a strelou po zemi prekonal bezmocného Komendu. Tento moment moldavskú rezervu ešte viac povzbudil. Po dvadsiatich minútach hry Kozák odcentroval a nikým nekrytý Smrek z tesnej blízkosti mieril hlavou tesne nad brvno. V polovici úvodného dejstva sa konečne prebudili aj futbalisti z michalovskej mestskej časti. Po Ovšianikovom centri Karafa zblízka hlavou namieril len do pravej žrde. Viac ako desať minút pred záverom I.polčasu Topoľany vyrovnali. Lopta sa zo stredu ihriska dostala na hranicu pokutového územia. Zmocnil sa jej Karafa. Prehodil vybehnuvšieho brankára Nováka a jeho technická strela skončila v bráne - 1:1. Na konci úvodného dejstva kapitán Maďarík našiel dlhým pasom Smreka, ktorého hlavička letela tesne mimo brány. Hneď po obrátke Novák len s ťažkosťami chytil štipľavý pokus osamoteného Š.Horňáka. Po dvoch tretinách zaujímavého súboja Petrov ďalekonosný center Karafa takticky prenechal Kandalovi, ktorý však z výhodnej pozície nebol presný. Štvrťhodinu pred záverečným hvizdom rozhodcu gólman Novák fauloval Karafu, lenže píšťalka neistého arbitra ostala nemá. V 80.min. M.Adam zahral z asi 35 m priamy kop, Š.Horňák zachytil loptu a hlavou ju poslal do siete - 2:1. V samom závere Topoľany neodvrátili loptu do bezpečia. Petričko z 20 m vystrelil, brankár Komenda loptu vyrazil pred Maďaríka, ktorý uzavrel stav duelu na konečných 2:2.

Topoľany - Moldava B 2:2 (1:1)

Góly: 35.Karafa, 80.Š.Horňák - 10.Palencsár, 90.Maďarík, ŽK: Kopka, Tkáč - Petričko, pred 200 divákmi rozhodoval R.Žulevič, Topoľany: Komenda - Petro, Liška, Kopka, M.Adam - Tatár (53.Kopáč), Tkáč, Ovšianik, Kandala (83.Praščák) - Karafa, Š.Horňák, Moldava B: Novák - Mačaj, Kozák, Ribár, Smrek - Frizoni (71.Schnurer), Handzuš (85.Fazekaš), Hanták, Maďarík - Palencsár, Petričko