Starší dorastenci zdolali doma Košice

V stredajšom stretnutí 26. kola prvej dorasteneckej ligy dosiahli starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce cenné víťazstvo nad MFK Košice 3:1, pričom stojí za zmienku, že v tabuľke trinásty zdolal tretieho. Zverenci trénera Alberta Rusnáka najprv prehrávali 0:1, ale potom troma gólmi otočili skóre vo svoj prospech. V najvyššej dorasteneckej súťaži teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po nej sa naši mladíci predstavia 10. mája v Trenčíne.

Starší dorast

Súboj s Košicami sa od začiatku niesol v opatrnom duchu, no už v 13. minúte mohlo zahrmieť pred košickou bránou, keď sa po peknej kombinačnej akcii ocitol Špilár sám pred brankárom Mačičákom, lenže rozhodcovia mu odmávali postavenie mimo hry. V 26. minúte domáci Podhorín nedovolene zastavil v pokutovom území útočiaceho hráča súpera a nasledoval pokutový kop. Ten košický Kubík s veľkou dávkou šťastia premenil, hoci brankár Hajda si na loptu poriadne siahol. V 35. minúte sa michalovskí mladíci dočkali vyrovnania, po rohovom kope z pravej strany sa hlavou presadili Špilár a bolo 1:1.

Hneď po prestávke rozvlnil sieť za košickým brankárom Podhorín, ale stál v ofsajde. Skóre sa menilo až po tom, čo striedajúci fedor, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, ľavačkou k žrdi poslal MFK Zemplín do vedenia. Zanedlho sa odohralo to isté, takisto „trojminútový“ Forgáč si vypýtal penaltu a Danko nekompromisne zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. V 67. minúte mohol pridať ďalší michalovský gól Forgáč, ale zvnútra šestnástky prestrelil. Vo zvyšnom priebehu hry si už žiadny tím väčšiu možnosť nevypracoval, a tak ostalo pri víťazstve Michaloviec.

Michalovce - Košice 3:1 (1:1)

Góly: 35. Špilár, 56. Fedor, 61. Danko (11 m) - 27. Kubík (11 m). ŽK: 68. Žebik, 90. Danko - 31. Kubík, 53. Sučák. Pred 150 divákmi rozhodoval Kakaščík.

MFK ZEMPLÍN: Hajda - Podhorín, Žebik, Mano, Hutaj (90. Kostovčík) - Jacko, Kovaľ, Danko, Csörgö (53. Fedor) - Jano (57. Forgáč), Špilár.

KOŠICE: Mačičák - Kamenec, Pilipčuk, Huk, Pavúk - Kubík, Kis, Urban, Sučák - Kiss, Slinčák.

Mladší dorast

Mladší dorastenci začali zápas ako z partesu. Hneď v tretej minúte otvoril skóre Škultéty. Domáci ani po góle nepoľavili a vytvorili si ešte niekoľko čistých šancí, ktoré však nepremenili. Do kabín tak išli s jednogólovým náskokom. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 55. minúte si vypracoval čistú príležitosť Štofík, no zoči voči brankárovi hostí zaváhal. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o ďalšiu minútu striedajúcemu Kolesárovi, ktorý premenil hneď prvý dotyk s loptou na gól. Do konca zápasu si ešte domáci vypracovali tri čisté šance, no ani jednu z nich nepremenili.

Tréner Ján Gajdoščík : Na tento zápas sme sa pripravili veľmi zodpovedne. Musím povedať, že počas celého duelu sme boli lepším tímom. Dali sme rýchly gól, ďalšie naše šance ostali nevyužité. Druhý polčas bol obraz hry rovnaký. Opäť rýchly gól a potom nepremenené šance na našej strane. S dvojgólovým víťazstvom som maximálne spokojný.

Michalovce - Košice 2:0 (1:0)

Góly: 3. Škultéty, 56. Kolesár.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Popovič, Šimko, Horňák, Škultéty - Koscelník, Kiss (41. Varga), Turik, Petričko - Štofík, Mesároš (55. Kolesár).

zdroj: mfkzemplin.sk

Uverejnené: 27.04.2011 17:44:15