Iuventa uspela aj v odvete, má tri mečbaly

Hádzanárky michalovskej Iuventy podľa očakávania zvíťazili aj v druhom domácom súboji semifinálovej série národného play-off o titul majstra Slovenska proti ŠKP Bratislava a po sobotňajšom triumfe 32:21 dosiahli v nedeľu takmer rovnaký rezultát 34:21. Tretí zápas sa hrá v sobotu 7. mája o 17.30 hod. na neutrálnej pôde v Modre. Prípadný štvrtý na rovnakom mieste v nedeľu 8. mája o 11.00 hod. Ak by prišiel na rad piaty rozhodujúci duel, hral by sa v stredu 11. mája o 17.30 hod. v Michalovciach.

Michalovce - Bratislava 34:21 (19:10) - stav série 2:0

Pok. hody: 0  - 3/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR) - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková 1, Horňáková, Hollá 4, Szöllösiová 6, Polláková 7, Rebičová, Maszkaľová, Hvostaľová, Tobiašová 3, Wollingerová 3, Trehubovová 6.

ŠKP: Školková, Škvareninová - Rychtárechová, Hlásniková 1, Kochanová 3, Globanová, Kováčová 1, Gáborová 6, H. Janšáková, Z. Janšáková 3, Kodajová 7/2.

Začiatok duelu vyšiel lepšie Bratislavčankám, keď po góle Kodajovej viedli 1:0 a v 5. minúte po presnom zakončení Kochanovej 3:1. Potom sa však Iuventa rozbehla a šnúrou šiestich gólov viedla po presnom zásahu Pollákovej 7:3. Keď Tobiášová v 15. minúte strelila gól na 15:9, hosťujúci tréner Olšavský si zobral oddychový čas. Ten však jeho zverenkám nepomohol a hráčky Iuventy ustavične zvyšovali svoj náskok. V prvej polovici duelu sa darilo hlavne Szollosiovej, ktorá v tomto dejstve strelila všetky svoje góly (6) a takisto aj Pollákovej (7).

Druhé dejstvo začala Iuventa opäť lepšie ako jej súperky a po dvoch góloch Bachyrevovej a dvoch Trehubovej viedla v 38. minúte 24:11. Keď potom o tri minúty zvýšila Bachyreva už na 28:15, tréner Bratislavčaniek opäť zareagoval oddychovým časom. Ten však jeho zverenkyniam vôbec nepomohol a Michalovčanky aj s hráčkami druhého sledu dotiahli zápas do víťazného konca. V sobotu tak môžu rozhodnúť o svojom postupe do finále.

Najbližší program:

3. zápas semifinále play-off (sobota 7. mája 17.30 hod. v Modre) ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce,

Prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 8. mája 11.00 hod. v Modre) ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce,

Prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 11. mája 17.30 hod.) Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava.

Uverejnené: 01.05.2011 16:06:08