Víťazná séria Hc winLand skončila v Prešove

Hádzanári Hc winLand Michalovce našli po desiatich víťazných zápasoch v rade premožiteľa. Na palubovke lídra súťaže rezervy prešovského Tatrana prehrali 28:35 a výrazne si tak skomplikovali možnosť obsadiť tretiu priečku. Keďže zápas predposledného kola s Modrou (28:22) si zverenci trénera Pavla Jana predohrali už pred niekoľkými týždňami, čaká ich už len jedno stretnutie, keď o dva týždne pocestujú do Stupavy.

Prešovčania nastúpili na tento zápas s viacerými hráčmi A mužstva a na ihrisku to bolo aj vidieť. Skóre prestížneho stretnutia otvoril v 1. minúte Drobňák, ale hneď nato prišla trojgólová odpoveď winLandu, keď sa postupne presadili Gamrát, Krajňák a Frajkor. Domáci však odpovedali takisto troma gólmi a rázom viedli 4:3. Skóre prvého polčasu sa menilo ako na hojdačke, v 10. minúte vyrovnával Lorinc na 5:5. Vzápätí nato sa presadil aj Frajkor a winLand opäť viedol. Na presný zásah Mikéciho odpovedal v 17. minúte rovnakou mincou Cibere. Potom však domáci štyrmi gólmi v rade získali dvojgólové vedenie, keď v 19. minúte Pekár upravil na 11:8. Hostia síce kontrovali dvoma gólmi Kyseľa a Frajkora, ale to bolo poslednýkrát, čo sa v zápase priblížili k svojmu súperovi. Prešovčania totiž strelili päť gólov v rade a rázom viedli 16:10. Skóre prvého polčasu korigoval v poslednej minúte Cibere. Hostia síce inkasovali v prvom polčase šestnásť gólov, no treba povedať, že veľkému množstvu šancí zabránil aj veterán v ich bráne Maroš Kolpak, ktorý podal v zápase vynikajúci výkon.

V druhom dejstve pokračovali Prešovčania vo zvýrazňovaní svojho náskoku. Gólom Mikéciho v 7. minúte viedli 19:12. Hostia ešte poslednýkrát zdvihli hlavu, keď sériou troch gólov korigovali na 19:15, ale vzápätí domáci kontrovali tromi gólmi v rade a 16. minúte viedli presným zásahom Pekár 24:16. Od toho času Prešovčania kontrolovali priebeh hry a neustále kontrovali na strelené góly winLandu rovnakou mincou. Zverencom trénera Pavla Jana sa síce nedá vytknúť bojovnosť, ale bolo jasne vidno, že na súpera, ktorý bol posilnený viacerými hráčmi extraligového celku nedorástli. Z celého tímu si zaslúži pochvalu akurát golman Kolpak a sčasti aj srdnato bojujúci Cibere.

Prešov B - Michalovce 35:28 (16:11)

Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčenia: 4 - 7. ČK: 59. Krajňák (Michalovce za tri vylúčenia). Rozhodovali: Vydra a Černý - 150 divákov.

TATRAN B: Niroda, Popčák - Urban 2, Geci 1, Durila 9, Drobňák 5, Briatka 1, Babjak 2, Bujdoš, Mikéci 7, Tóth, Orlovský, Pekár 8/1.

HC winLand: Bumbera, Kolpak, Serečun - Gamrát 6, Kyseľ 3, Frajkor 7/4, Regenda, Krajňák 3, Oblažný, Dani 1, Lörinc 1, Vetrecin 1, Mandžák, Cibere 6.

Zvyšné výsledky 20. kola: Malacky - Trebišov 36:27 (19:13), Stupava - ŠKP B Pezinok 23:33 (13:16), Modra - Dubnica 37:22 (14:8), Martin - Bojnice 37:23 (18:12), Duslo Šaľa - Levoča 37:15 (15:6).

Najbližší program: 22, kolo (sobota 14. 5. 2011 o 17.00 hod.): Stupava - Michalovce.

Uverejnené: 01.05.2011 19:26:14