Krutá prehra Mfk Zemplín

Futbalisti Mfk Zemplin Michalovce nestačili v zápase 27. kola na družstvo SFM Senec, ktorému na domácom ihrisku podľahli gólom v poslednej minúte 1:2. Zverenci trénera Petrželu síce po prvom polčase viedli gólom Knoblocha, no hosťom sa v druhej polovici zápasu podarilo vyrovnať strelou Plichtu a v samom závere strelil ich víťazný gól Chorvatovič. Teraz čaká na hráčov Mfk ťažký týždeň. Už v stredu sa predstavia na ihrisku druhej Petržalky a v sobotu ich čaká šláger 29. kola, keď privítajú už postupujúci Trenčín.

Ivan Janek : Druhý polčas nech je pre nás ponaučením

Po prvom polčase sa vôbec nezdalo, že zverenci trénera Petrželu budú po zápase odchádzať porazení. V tejto časti zápasu boli totiž lepším mužstvom, na ihrisku dominovali. Zlom však nastal v druhom polčase. To si nevedel vysvetliť ani krajný obranca tímu Ivan Janek. „Prvé dejstvo sme mali vo svojich rukách. Senec nemal v podstate ani jednu šancu, okrem toho brvna, čo nastrelil. Potom však prišiel druhý polčas. V ňom sme sa úplne vytratili, nehrali sme to, čo sme chceli. Nevedeli sme si podržať loptu. To všetko vyvrcholilo vo vyrovnávajúci gól súpera,“ sypal si popol na hlavu Janek. „Tak ako v druhom polčase nemôžeme viac hrať,“ doplnil ešte bývalý hráč Slovana Bratislava, či Bohemiansu Praha.

Problémy so zostavou

Už pred samotným zápasom sa tréner Petržela musel popasovať so zostavou, pretože pre 4 ŽK mu chýbali stopér Marcin a dvojica stredových stredopoliarov Jakubčo a Zonzon.

Navyše už v 13. minúte sa zranil defenzívny štít Hořava a tesne pred koncom prvej polovice zápasu aj krajný stredopoliar Ruskovský. „Musím povedať, že to, čo nás postihlo pred aj v tomto zápase, som za svoju kariéru veľakrát nezažil. Pred zápsom nám vypadli traja nosní hráči a k tomu cez zápas aj zranenie Hořavu.  My bohužiaľ namiesto trojice Hořava, Zonzon a Jakubčo nemáme náhradu,“ skonštatoval po zápase tréner tímu Vlastimil Petržela. „Prvý polčas to ešte ako tak išlo, dali sme gól, mali sme aj ďalšie šance. Potom však prišlo vyrovnanie a následne druhý gól v nadstavenom čase,“ následne dodal Petržela.

Náročný „anglický“ týždeň

Z veľmi krutej prehry sa musia michalovskí hráči veľmi rýchlo spamätať, pretože teraz ich čaká veľmi náročný týždeň. Najprv v stredu nastúpia na ihrisku druhej Petržalky a potom v sobotu privítajú lídra a už istého postupujúceho Trenčín. „Proste sme prehrali, nedá sa nič robiť. Musíme ísť ďalej, čaká nás náročný týždeň, nároční súperi. Teraz sa nám do zostavy vrátia traja potrestaní hráči. V mužstve kvalite je a ja tomuto „mančaftu“ dôverujem,“ povedal Petržela o najbližšom programe tímu.

Mfk Zemplín Michalovce - SFM Senec 1:2 (1:0)

Góly: 26. Knobloch - 71. Plichta, 90. Chorvatovič. ŽK: 82. Kunca - 15. Habai, 80. Gabriel, 84. Hlavatovič. ČK: 85. Gabriel (Senec, po druhej ŽK). Rozhodca: Ježík -  1100 divákov.

Mfk Zemplín : Brudňak - Janek, Mižík, Trninič, Vanák - Ruskovský (24. Waseem), Hořava (13. Gamkrelidze), Knobloch (69. Danko), Hottek - Serečin, Kunca.

SFM : Matlák - Hromkovič, Trajcsik, Polgár, Hlavatovič - Habai, Bedecs, Gabriel, Pomichal (57. Kosák) - Plichta (73. Neoveský), Chorvatovič (90. Bognár).

Zvyšné výsledky 27. Kola: Piatok: Ružomberok B - Šaľa 1:0 (0:0), Sobota: Púchov - Moldava nad Bodvou 0:1 (0:1), Lučenec - Trenčín 2:1 (1:0), Dolný Kubín - Petržalka 2:1 (2:0), Rimavská Sobota - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0).

Najbližší program: 28. kolo (streda 4. mája 2011 o 16.30 hod.): Petržalka - Michalovce, 29. kolo (sobota 7. mája 2011 o 16.30 hod.): Michalovce - Trenčín, 30. kolo (sobota 14. mája 2011 o 16.30 hod.): Púchov - Michalovce, 31. kolo (sobota 21. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Lučenec.