Iuventa svoju úlohu splnila, v sobotu bude mať prvý mečbal

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli aj druhý finálový zápas, keď svoje súperky zo Šale porazili rovnakým desaťgólovým rozdielom ako včera 32:22. Zápas bol vyrovnaný do 38. minúty, keď bol stav 18:18. Odvtedy však hostky strelili iba štyri góly a Iuventa v pohode dokráčala k druhému víťazstvu. V sobotu tak môžu v treťom dueli série na palubovke Šale rozhodnúť a získať tak štvrtý titul majstra Slovenska. Prípadný štvrtý zápas by bol na programe v nedeľu 22. 5. a piaty v stredu 25.5.

Michalovce - Šaľa 32:22 (14:14)

Stav série 2:0

Pok. hody: 2/1  - 5/3, vylúčené: 6 - 6. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR) - 1100 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 2, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 1, Szöllösiová 7, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová, Hvostaľová, Tobiašová 5/1, Wollingerová 6, Trehubovová 4.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková 1/1, Trochtová 1, Kováčová, Piskayová 4/2, Vidiečanová 3, Bérešová 4, Pócsiková, Czaniková, Dubajová 2, Pileková 1, Weibelová 3, Veselková 3.

Skóre druhého finálové duelu síce otvorila hosťujúca Weibelová, ale potom krídelníčka Szollosiová strelila tri góly v rade a Iuventa hlavne vďaka nej viedla 3:1. Následne pridali góly Wollingerová a Bachyrievová. Tento moment nenechal chladným trénera Lukačina a už v 8. minúte musel reagovať oddychovým časom. Hráčky Iuventy však pokračovali vo svojej hre a v 18. minúte sa gólom Hollej ujali vedenia 11:5. Šalianky však strelili päť gólov v rade a následne bol stav 11:10. Tobiášová síce kontrovala gólom na 12:10. Hostky však pokračovali vo svojej hre a v 29. minúte gólom Veselkovej vyrovnali na 13:13. Následne skórovala aj Bérešová a Šaľa dokonca viedla. Trehubová však stihla do konca prvého polčasu vyrovnať a hráčky išli do kabín s polčasovou remízou 14:14.

Druhý polčas začali lepšie Michalovčanky, keď po góloch Tobiášovej a Pollákovej viedli 16:14. Hosťujúce hráčky sa však nevzdávali a šnúrou troch gólov sa dostali v 36. minúte do vedenia 16:17. Tobiášová s Pollákovou však opäť vrátili vedenie na stranu domácich hráčok. Potom síce vyrovnala Veselková na 18:18, no následne prišla šesť gólová šnúra Iuventa, ktorá rozhodla o víťazstve domáceho celku. Práve v tomto čase privádzala do zúfalstva brankárka Iuventy Gubíková. Vedenie už hráčku Iuventy z rúk nepustili a pohodlne dokráčali opäť k desať gólovej výhre 32:22.

Ďalší program finálovej série :

3. zápas : sobota 21.5. o 15.30 (prenos DIGI TV), 4. Zápas : nedeľa 22.5. o 11.00. Prípadný piaty streda 25.5. o 17.30

Uverejnené: 15.05.2011 14:10:30