MFK Zemplín v rozlúčke doma nezaváhal

Futbalisti Michaloviec vo východoslovenskom derby zdolali gólom kanoniera Filipa Serečina nováčika súťaže.

Na posledný zápas sezóny už nastúpili domáci futbalisti v zostave bez kvarteta hráčov Marcin, Trninič, Seman a Mižík, ktorí boli vyradení z kádra pre neuspokojivú výkonnosť. A začali aktívne, hneď v úvodných sekundách nebezpečne strieľal Špilár, jeho strelu gólman Novák vyrazil ku Kovaľovi, ktorý zahlavičkoval len do náručia brankára Moldavy. O päť minút nato sa do streleckej pozície dostal po prihrávke Kuncu opäť Špilár, ale zase mieril len do Nováka. V 14.minúte sa k slovu dostala aj Moldava, po rohovom kope sa lopta dostala až ku Kostolánimu, ktorého zakončenie  odvrátil odvrátil z bránkovej čiary hlavou Hottek. Tesne pred uplynutím polhodiny hry sa domáci dočkali otváracieho gólu, Kunca našiel Vanáka, ktorý ešte prihral Serečinovi a ten z otočky vsietil gól. Vzápätí dosiahla gól aj Moldava zásluhou Gavláka, ale kvôli ofsajdu nakoniec neplatil. Tesne pred polčasom pohrozili opäť hostia, po priamom kope Pacandu hlavičkoval nad Brédovu bránu Kováč.

Druhé dejstvo hry sa začalo s takmer polhodinovým meškaním kvôli prietrži mračien. Ako prvý sa o streľbu pokúšal z priameho kopu Serečin, ale gólmana Nováka neozrozil, pretože Seydi stojaci v múre jeho pokus vyhlavičkoval. V 63. minúte hlavičkoval kapitán hostí Kováč tesne nad domácu bránu, na drhej strane hneď z protiútoku namieril Kunca mimo moldavskej brány. O 7 minút musel po druhej žltej karte predčasne opustiť hosťujúci obranca Majný. O chvíľu sa o streľbu opäť pokúšal Kunca, tentoraz pálil tesne vedľa šibenice Novákovej svätyne. V závere stretnutia sa už nič podstatné neudialo, preto sa zverenci trénera Petrželu mohli radovať z plného bodového zisku.

Michalovce - Moldava nad Bodvou 1:0 (1:0)

Góly: 29. Serečin. ŽK: Vanák, Jakubčo, Hottek, Gamkrelidze – Poleť, Majný, Martin Kováč. ČK: 70. Majný (po druhej ŽK). Rozhodca: Michlian - 1 082 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Bréda – Waseem (88. Janek), Zonzon, Hottek, Vanák –  Serečin, Jakubčo, Kovaľ (79. Knobloch), S. Danko (85. Gamkrelidze) – Kunca, O. Špilár.

FK BODVA: R. Novák – Poleť (46. Palencsár), Martin Kováč, M. Kostoláni, Majný – F. Bernardo (60. S. Bališ), Hanták, Pacanda, Ribár, Seydi - Gavlák.

Zvyšné výsledky 33. kola: Ružomberok B - Dolný Kubín 3:0 (2:0), Rimavská Sobota - Lučenec 4:0 (3:0), Liptovský Mikuláš - Púchov 1:1 (1:0), Šaľa - Trenčín 1:1 (1:0), Petržalka - Senec 0:0.