Sedemgólová prehra Iuventy

Hádzanárky Iuventy Michalovce nestačili v odvete na maďarskú Bekescabu, keď prehrali o sedem gólov 21:28.

Zverenkyne trénera Vuru nastúpili na zápas s rovnakým súperom, s akým včera vyhrali o jeden gól 31:30. Odvetu lepšie začali súperky, keď na začiatku viedli dvoma gólmi K. Tothovej a Kelemenovej. Iuventa sa rozbiehala pomalšie, prvý gól strelila Geričová až v 5. minúte.  Na ďalší gól museli diváci čakať ďalších päť minút. Práve vtedy Bačíková premenila pokutový hod a vyrovnala na 2:2. Michalovské hádzanárky sa následne dvoma gólmi Rebičovej a Geričovej dostali do  vedenia 5:3. Bekescaba odpovedal v priebehu 17. minúty dvoma gólmi a tréner michalovského celku si vybral oddychový čas. Ten však hostky nezastavil a v 22. minúte bol po góle Kamperovej stav 6:10. Iuventa odpovedala troma gólmi Wollingerovej, Rebičovej a Szollosiovej, no skóre prvého polčasu uzavrela S. Tothová.

Druhý polčas začali lepšie domáce hráčky, keď gólmi Bačíkovej a Hvostaľovej v 33. minúte vyrovnali na 11:11. Maďarky však odpovedal štyrmi gólmi, o ktoré sa podelili Kamperová a S. Tothová. Od tohto momentu si hostky v zápase udržiavali minimálne trojgólový náskok, ktorý nepustili do konca zápasu. V 47. minúte znížila Iuventa dvoma Pollákovej a jedným Hvostaľovej na 16:19. No v 52. minúte po góle Dravaiovej už svietil na výsledkovej tabuli stav 17:23. Tréner Vura nato zareagoval oddychovým časom. Michalovské hádzanárky ešte znížili na 20:24, no Maďarky si už víťazstvo postrážili.

Štatistika :

Iuventa Michalovce - Enkse Bekescaba  21:28 (9:11)

Vylúčenia : 2 - 6, Pok. hody : 5/4 - 4/4, Pred 200 divákmi, Rozhodovali : Richvalský, Cibere

Iuventa : Kudročová, Gubíková, Sedláčková - Bačíková 3/1, Dudová, Feňovčíková, Geričová 5/2, Hollá 1, Horňáková 1, Hvostaľová 3, Polláková 2, Rebičová 3/1, Szollosiová 2, Wollingerová 2, Tvrdoňová.

Enkse : Futakiová, Sipekiová, Veressová - Gerszényiová, S. Tóthová 6/3, Doimbiová 1, Zsilárová, Tarzániová, K. Tóthová 3, Szubasová 1, Kelemenevová 4, Hajduchová 3, Kamperová 4, Szogiová 2/1, Vlcsková, Drávaiová 4.

Uverejnené: 29.07.2011 16:38:22