MFK Zemplín strhujúcim finišom vydoloval bod

Futbalisti MFK Zemplín remizovali v druhom kole druhej futbalovej ligy na pôde ružomberskej rezervy 3:3, aj keď sedem minút pred koncom prehrávali ešte o dva góly. Gólovo sa presadili v prvom polčase Kovaľ, pre ktorého to bol už druhú tohtosezónny gól, Fotyik a Serečin. V najbližšom kole sobotu 6. augusta o 16.30 privítajú zverenci trénera  Petrželu na domácej pôde ambiciózneho nováčika z Myjavy.

Do zápasu druhého kola nastúpili zverenci trénera Petrželu bez zraneného Špilára, na poslednú chvíľu vypadol zo základnej zostavy aj kapitán družstva Hruška. V základenj zostave tak dostal príležitosť aj stredný obránca Jaroslav Dargaj. Zápas sa ani poriadne nezačal a michalovský golman Le Giang ťahal loptu zo svojej siete. V tretej minúte Ružomberčania zahrávali rohový kop, Ondrík priťukol loptu osamotenému Krbečkovi a ten nezadržatelne skóroval. Odpoveď Michalovčanov nenechala na seba dlho čakať. Najprv u golmana Smiešku nepochodil Kunca, no v siedmej minúte sa do  domácej obrany preštrikoval mladý Kovaľ a lobom vyrovnal. V 18. minúte horelo pred obidvoma bránami. Najprv mal Smieška s problémami zneškodnil Serečinovu strelu a následne strelec prvého gólu Ružomberka, český legionár Krbeček v páde tesne minul bránu. Už po polhodine hry musel tréner Petržela prvykrát striedať, keď zraneného Danka, vymenil Zonzon. V 41. minúte napriahol z priameho kopu domáci Sedlák a strelou do pravého horného rohu Le Giangovej brány poslal Ružomberok opäť do vedenia 2:1. V 45. minúte po faule v stredovom kruhu ostal zo zapadnutým jazykom nehybne ležať Ruskovský.

Róbert Kovaľ sa v tejto sezóne presadil už druhykrát

Na začiatku druhého polčasu musel urobiť tréner Petržela ďalšiu vynútenú zmenu, keď Ruskovského, ktorého previezli do nemocnice nahradil Škvarka. Do prvej veľkej šanci v druhej polovici zápasu sa dostal michalovský Serečin, no lopta z jeho kopačky len tesne minulu žrď Smieškovej brány. Následne prišiel trest. Tretí gól do michalovskej brány pridal v 68. minúte striedajúci Sobota, ktorý potom, čo obišiel Le Gianga zasunul loptu do prázdnej brány. Šesť minút pred koncom vykresal pre Michalovčanov iskrierku nádeje striedajúci Fotyik, ktorý sa presadil po obrovskej hrubke domácej obrany. Zverenci trénera Petrželu vicítili šancu na možný bod. V 87. minúte sa im nakoniec podarilo vyrovnať, keď sa v súperovej šestnástke presadil Serečin. Do konca zápasu sa už nič neudialo a tak MFK Zemplín strhujúcim záverom uhral bod za remízu 3:3.

Strelec vyrovnávajúceho gólu Filip Serečin

Štatistika :

MFK Ružomberok B - MFK Zemplín Michalovce  3:3 (2:1)

Góly : 3. Krbeček, 41. Sedlák, 68. Sobota - 7. Kovaľ, 84. Fotyik, 87. Serečin

ŽK : 49. Pilár, 63. Ondrek, 89. Kováč - 34. Jakubčo, 35. Dargaj, 51. Kunca, 76. Hottek

Rozhodovali : Pachník - Bollo, Bednár

Divákov : 311

RUŽOMBEROK : Smieška - Gejdoš, Janso, Ondrík, Ondrek - Švrček, Sedlák, Kováč, Oravec (56. Sobota) - Krbeček, Pilár (81. Almaský)

MICHALOVCE : P.Le Giang - Waseem, Dargaj, Hottek, Vanák - Ruskovský (46. Škvarka), Danko, (34.Zonzon), Jakubčo (73. Fotyik), Kovaľ - Serečin, Kunca

Ostatné výsledky 2. kola :

TJ Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:0 (0:0)
Gól: 81. P. Straka, ŽK: 45. Kosík - 46. Klenovský, 57. Štefún, 75. Pončák, rozhodovali: Korista - Kubačka, Súkeníková, 1300 divákov

FO ŽP Šport Podbrezová - FK Bodva Moldava nad Bodvou 7:0 (2:0)
Góly: 8. Čekovský, 26. Podio, 62. Tuboneni, 66. Nosko, 61. Harvilko, 80. Cmarko, 90. Pešič (z 11 m), ŽK: 7. Frizoni, 65. Zajac, 70. Smačár, 90. Hanzuš (všetci Moldava), rozhodoval: Molitoris, 660 divákov

MFK Dubnica - MŠK Rimavská Sobota 0:1 (0:0)
Gól: 73. D. Leško (z 11 m), ŽK: 72. Ižvolt - 90. Kostolanský, rozhodovali: Marhefka - Borsányi, Rendko, 550 divákov

FK LAFC Lučenec - ŠK SFM Senec 1:1 (1:1)
Góly: 1. Mižík - 1. Z. Bognár, ŽK: 28. Mil. Lukáč - 77. Polgár, rozhodovali: Jaška - Jankovič, Špivák, 527 divákov

MFK Dolný Kubín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0)
Góly: 50. Siman (z pok. kopu), 67. Ujčík, ŽK: 22. Virgala, 49. Rakovan, 54. M. Pastva, 63. Šupej, 77. P. Tomko, 82. Kočan, 89. Lišivka (všetci L. Mikuláš), rozhodovali: Ihring - Ádám, Jenčura, 530 divákov