Rezerva MFK Zemplín remizovala v Giraltovciach

Vyrovnávajúci gól inkasovala v poslednej minúte z penalty, brankár Brudňak uvidel červenú kartu.

Michalovský rezervný tím odohral v stredu ďalší majstrovský zápas najvyššej regionálnej súťaže. Na ihrisku Giraltoviec remizoval 2:2, hoci ešte v predposlednej minúte vyhrával 2:1. Vyrovnávajúci gól MFK Zemplín B inkasoval v 90. minúte z pokutového kopu...

Domáci futbalisti odštartovali náporom a už v úvodných minútach si vytvorili dve sľubné šance, ktoré však do úspešného konca nedoviedli. Postupne sa hra vyrovnávala, Michalovčania sa spoliehali hlavne na rýchle protiútoky. Giraltovce vyrukovali s tvrdou hrou, čo im však rozhodca toleroval. Hostia si vypracovali niekoľko šancí, no Devečka ani Ďuďa v koncovke neuspeli. Otvárací gól stretnutia sa krátko po polhodine hry podarilo streliť domácemu Slovanu, keď sa po centri z kraja hlavou presadil Kaňuch a bolo 1:0. Do konca polčasu sa už skóre nezmenilo, takže do šatní odchádzali Michalovčania s jednogólovým mankom.

V druhom dejstve hry si veľkú šancu na zvýšenie náskoku vypracoval domáci Kaňuch, keď sa rútil osamotený na Brudňaka, ale ten ho bravúrne vychytal. Giraltovčanom postupne dochádzali sily, čo Zemplínčania využili na otočenie skóre. Najprv si po hodine hry strelil vlastný gól Mitaľ a v 80. minúte sa presadil ostrostrelec Forgáč, ktorý poslal michalovský tím do vedenia 2:1. Zemplín mohol o niekoľko minút zasadiť domácim definitívne K.O., ale svoju tutovku trestuhodne zahodil. Záverečné sekundy boli mimoriadne hektické: na domáceho gólmana sa rútil Kokočák, ktorému však blafák nevyšiel, nasledoval okamžite brankárov dlhý výkop až do šestnástky Michaloviec. Tam už číhal domáci hráč, proti ktorému vybehol Brudňak a ten loptu tesne pred ním chytil. Nasledovalo však kopnutie do brankára, ktorému lopta vypadla a tak musel Brudňak faulovať. Nasledovala červená karta pre Jozefa Brudňaka a pokutový kop pre Giraltovce, ktorý Kaňuch premenil a vyrovnal na konečných 2:2. Rozhodca už len odpískal koniec stretnutia...

MFK Slovan Giraltovce – MFK Zemplín Michalovce B 2:2 (1:0)

Góly: 32. Kaňuch, 90. Kaňuch (11 m) – 68. vlastný J. Mitaľ st., 80. L. Forgáč

ŽK: Verčimák, J. Mitaľ st. - Samba

ČK: 90. J. Brudňak

MFK SLOVAN: Štefánik - Hudák, J. Mitaľ st., Havrila, Čabala - P. Partila, Uhrín (83. Blaško), Vojta (87. Šoltýs), Verčimák (79. Kauner) - Kaňuch, Pankuch

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak – Samba, Rad. Urban, Tokár, A. Devečka – Kokočák, V. Kostovčík, L. Forgáč (87. Podhorín), Mihok, Gamkrelidze – Ďuďa (90. Makeľ)