Hc winLand nestačil na Gyongyos

Hádzanári Hc winLand prehrali v prípravnom zápase s maďarským HK Gyongos 31:35 ( 14:17). Zverenci trénera Jana sa doma predstavia opäť v sobotu, keď v Chemkostav Aréne o 17.30 privítajú alžírskeho majstra GS Petroliers. S týmto súperom sa stretnú aj v nedeľu v Sečovciach.

Domáci hráči začali výborne. Po štyroch minutách viedli dvoma gólmi Sviridoviča a jednom Tribuleviča 3:0. Až v šiestej minúte prvýkrát prehovorili hostia, keď sa presadila spojka Halász. Následne však odpovedal Sadovij opäť dvoma gólmi a winLand viedol 5:2. Hostia na priebeh zápasu zareagovali oddychovým časom. Hneď po ňom sa presadili Gazda s Baloghom a v 10 minúte bolo 5:4. Hosťom sa prvýkrát v zápase podarilo vyrovnať v 14. minúte a to potom, čo Balogh vyrovnával na 8:8. Odvtedy sa Maďari dostali prvýkrát do vedenia a to už nepustili z rúk do konca zápasu. Šnúrou troch gólov sa dostali do vedenia 9:11. Domáci hráči síce odpovedali gólmi Sadového, ktorý sa v prvom polčase presadil sedemkrát, no hráči Gyongyosu zakaždým dokázali nájsť v útoku protizbraň na obranu winLandu. Polčasové skóre uzavrel gólom domáci Kučer, keď upravoval na 14:17.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hráči winLandu sa síce snažili niečo urobiť s výsledkom, no skúsenejší hostia držali zápas pevne v rukách. Dvoma gólmi Dorosa a Gazdu sa hneď na začiatku druhého dejstva dostali do päťgólového vedenia 14:19. Michalovčania síce kontrovali Gamrátom a Frajkorom no, Gyongyos opäť udrel trojgólovou šnúrou a v 39. minúte viedol 17:23. Gólmi Gamráta, Urbana a premenenou sedmičkou Tribuleviča síce winLand znížil na tri góly, no viac sa k Gyngyosu domáci hráči nedokázali priblížiť. V 49. minúte hostia gólom Gungua odskočili opäť na päť gólov 24:29. Následne odpovedal Sviridovič, no Maďari pridali ďalšie tri góly a v 53. minúte za stavu 25:32 bolo o víťazovi tohto zápasu rozhodnuté. Posledný gól zápasu zaznamenal v záverečných sekundách Gamrát, ktorý svojim presným zásahom korigoval výsledok zápasu na 31:35.

Štatistika :

Hc winLand Michalovce – HK Gyongyos  31:35 (14:17)

Vylúčenia : 4-7, Červené karty : 1-0 (44.Debreczeni za hrubý faul), Pok. hody : 2/2 – 4/3, Divákov : 200, Rozhodovali : Richlavský, Rapáč

WinLand : Serečun, Bumbera, Kolpak – Gamrát 6, Sviridovič 3, Holdoš, Géci, Miňo, Sadovij 8, Kollár, Pilník 1, Frajkor 1, Urban 2, Tribulevič 5, Krajňák 1, Kučer 4

Gyonyos : Meluš – Sándor 1, Doros 3, Gazda 6, Debreczeni, Nigrinij 3, Kotorman 2, Halász 6, Juhász 2, Balogh 5, Giunga 4, Szalafai 3, Pál, Koller

Uverejnené: 09.08.2011 21:18:28