Dukla vyhrala v Liptovskom Mikuláši

Dukla pricestovala na zápas len s piatimi obráncami a navyše jej chýbal pre menšie zranenie aj brankár Božík. Príležitosť v bráne tak dostal Kozáik a ten sa jej naozaj chytil. Zlikvidoval totiž 40 striel domácich a najmä jeho zásluhou zverenci trénera Ihnačáka v tomto zápase triumfovali. V prvej tretine sa najskôr presadil domáci Legerský, keď po prihrávke Kledrowtza otvoril skóre. Za Duklu odpovedal tri minúty pred koncom prvej časti Minčák, ktorý sa presadil po spolupráci celého útoku. Do kabín tak družstvá odchádzali po nerozhodnom výsledku 1:1.

Dukle sa vynikajúco vydaril nástup do druhej tretiny. Hneď po 34 sekundách sa presadil dokonca vo vlastnom oslabení Martin Slovák. O ďalších štyridsať sekúnd už Dukla viedla o dva góly, keď sa presadil Paľovčík. Liptovský Mikuláš znížil v 34. minúte, keď vynikajúceho Kozárika prekonal Bartík.

Tretiu tretinu začali domáci náporom, no Kozárik v bránke Dukly zavrel roletu a do konca zápasu už žiadnu strelu za svoj chrbát nepustil. Stosedem sekúnd pred koncom hlavný rozhodca zápasu potrestal lavičku Michalovčanov vylúčením za veľa hráčov na ľade. Domáci tak mali optimálnu šancu vyrovnať. Pristúpili k odvolaniu brankára, no Minčák im unikol a streleným gólom upravil skóre na 2:4. Zverenci trénera Ihnačáka si tak pripísali prvé víťazstvo v príprave.

Štatistika :

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 2:4  (1:1, 1:2, 0:1)

Góly : 8. Legerský (Kledrowetz), 34. Bartík (Valášek, M.Klepáč) - 17. Minčák (Šechný, Slovák ) pres/1, 21. Slovák (Žemba) oslab/1, 22. Paľovčík (Pavličko), 60. Minčák (Mucha) oslab/1

Strely na bránu : 42:13, Vylúčenia : 6:10 (navyše Lištiak LM 10 min. NESPH - Šechný Mich. 10. min NESPH), Presilovky :  0:1, Oslabenia : 0:2, Rozhodovali : Majling (Snopko, Vyšný), Divákov : 120

MHK 32 : Palko - Lištiak, M.Klepáč, P.Klepáč, Kledrowetz, Nitriansky, Šeliga, Tomaščík - Oravec, Mravec, Ďurný - Legerský, Pleva, Kadura - Kuric, Paukovček, Bartík - Staroň, Piatka, Valášek

Dukla : Kozárik - Žemba, Petruňa, Kobeľa, Popela, Boržík, Mucha - Minčák, Šechný, Slovák - Paľovčík, Pavličko - Králik, Lemešáni, Bednár - Ferenc, Kovaľ