MFK Zemplín vyhral v Dubnici a je prvý !!!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyhrali v 4. kole II. ligy na ihrisku ex-corgoňligovej Dubnice  1:0. O jediný gól zápasu sa postaral z pokutového kopu už v tretej minúte Hottek. Keďže, doposiaľ prvá Podbrezová doma zaváhala a podľahla Dolnému Kubínu 0:1, zverenci trénera Petrželu sa tak vyšvihli na prvé miesto v tabuľke. Svoje postavenie budú môcť potvrdiť už na budúci týždeň, keď v sobotu 20. augusta o 16.00 privítajú na svojom ihrisku Rimavskú Sobotu.

Po Rimavskej Sobote sú Michalovce druhým mužstvom, ktoré porazili Dubnicu na jej ihrisku gólom z pokutového kopu. Ľavý obranca Živčic sa dostal v končiacej druhej minúte do stretu so Škvarkom a nováčik medzi ligovými rozhodcami energicky nariadil pokutový kop, ktorý stopér Hottek bezpečne premenil. V 5. minúte doklepol loptu do siete hostí Chmelík, gól neplatil pre postavenie mimo hru. Vyrovnať mohol Varga, potom sa komplikovanou kombináciou pripravil o zakončenie Grabež.  Blízko k skórovaniu mal v 33. minúte Varga a pred odchodom do šatní Grabežovu akciu prerušil Hottek. Hostia po zmene strán popri sústredenej defenzíve predviedli aj niekoľko dobrých útočných ťahov. V 53. minúte zvládol  brankár Bajza zakončenie Škvarku  a rovnako dobre si poradil aj s pokusom Serečina. Domáci sa trápili, proti sformovaným hosťom bola snaha málo. Nepomohli ani tri striedania, hoci práve Urgela dal v 87. minúte druhý neuznaný gól. Vzápätí ukázal kvality Serečin, z ktorého prihrávky sa snažil márne Bajzu prekonať Emil Le Giang.

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 3. Hottek (11 m)

ŽK: 50. J. Varga, 75. Bilovský, 86. Ižvolt - 38. Isaacs, 76. Samba

Rozhodoval: Kozák - 580 divákov

MFK: P. Bajza - L. Beňo, Bilovský (79. Urgela), Nosek, Živčic - Ižvolt, Vavrík (66. A. Urban), Chmelík, O. Augustíni, Grabež (76. Púček) - J. Varga

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Isaacs, Hottek, Krmpotič, M. Vanák - Škvarka (76. Samba), Jakubčo, Faleiro, D. Kunca (90. Dargaj) - F. Serečin, Fótyik (78. E. Le Giang)

Ostatné výsledky štvrtého kola :

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dolný Kubín 0:1 (0:1), FK LAFC Lučenec - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0, TJ Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:0 (1:0), MFK Rimvaská Sobota - FC Petržalka 1898 3:1 (0:0). Ružomberok B - Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)

Hlasy trénerov:
PETER NEMEČKAY (Dubnica):
„Priebeh ovplyvnila druhá minúta, kedy išiel súper do vedenia gólom z pokutového kopu. Odvtedy sme dreli až do konca , bojovali, ale nedokázali sme sa presadiť v koncovke. Kopali sme aj niekoľko štandardných kopov, pri viacerých zakončeniach chýbal povestný kúsok šťastia. V druhej polovici sme sa snažili úsilie vystupňovať, hráčov „vyhecovať“. Futbal je o góloch a my sme ho už v treťom domácom zápase nedali. Po prestriedaní sme čakali, že pomôžu čerstvé sily, prešli sme na rozostavenie 4-4-2, zámerom bolo zrýchliť hru a vyvinúť útočný dôraz.“

VLASTIMIL PETRŽELA (Michalovce):“Očakávali sme súboj s kvalitným súperom, bola bojovnosť aj nasadenie. Veľmi dobre sme bránili, po našom góle sme sa na defenzívu sústredili a súpera sme do vážnejšej akcie vlastne nepustili. V druhej polovici sme si dovolili hru viac otvoriť a prišli šance. Ak som dobre rátal tak hádam štyri, žiadnu sme nepremenili. Toto by sa nám nemalo v budúcnosti stávať. Domáci podobné tutovky nemali a z tohto pohľadu je naša výhra zaslúžená. V obrane by som vyzdvihol Hotteka, chybu neurobil brankár Patrik Le Giang a v stredovej formácii potešila hra Kuncu.“