Presvedčivé víťazstvo Dukly nad extraligistom

Hokejisti HK Dukla Michalovce si v ďalšom prípravnom zápase poradili s extraligovou Banskou Bystricou 5:2. O góly v sieti súpera sa postarali dvakrát Šechný a po jednom Boržík, Paľovčík a Kovaľ.

Banská Bystrica prišla na prípravný zápas do Michaloviec s viacerými mladíkmi v zostave. úvodné dejstvo sa nieslo v znamení bojovnosti na oboch stranách. Už v 2. minúte hlavný rozhodca Jura vylúčil Pavla Segľu za zdržiavanie hry. Hostia však presilovku o jedného hráča nevyužili. V 5. minúte našiel výbornou prihrávkou Kovaľ Halása ,no ten neprekonal Kostúra v bráne Banskej Bystrice. V 7. minúte dostali možnosť presilovej hry aj domáci. V nej sa po výbornej prihrávke od Segľu dostal na modrej k puku Boržík a bombou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste 1:0. V ostatnej časti prvej tretine zaujali len dve vylúčenia domácich hráčov, ktoré extraligista nepotrestal. Najväčšiu šancu v hre o jedného hráča si vypracoval Kubka, no Božík v bráne Dukly sa nedal prekvapiť.

V 57. sekundu druhej tretiny bol za faul na Petruňu vylúčený hosťujúci Marcinek, no domáci presilovku nevyužili. Navyše v nej mohli aj inkasovať, keď im unikol Themar, no Božíka zblízka neprekonal. Potom si výbornú šancu v presilovej hre vypracoval Lamper, no aj jeho príležitosť zlikvidoval istý Božík. Aktivita Bystričanov pokračovala aj v 30. minúte, keď sa do obrovskej šance dostal Marcinek, ktorý však svoj samostatný nájazd nepremenil a skórovať nedokázal ani z následnej dorážky. Až v 34. minúte sa dostala k slovu Dukla, keď po výbornej kombinácii prvého útoku nepremenil dobrú príležitosť Slovák. Dukla udrela po druhýkrát v zápase paradoxne počas vylúčenia Petruňu. Kovaľ vypichol puk hosťujúcemu obrancovi a po úniku spoločne s Králikom prestrelil Kostúra po druhýkrát. Tento gól dodal domácim krídla. Po výbornej akcii prvej lajny a prihrávke Minčáka strelil tretí gól domácich kapitán Šechný. Hneď po góle mali vynikajúcu príležitosť na strelenie gólu aj hostia. To potom, čo novic v drese Dukly Šafár fauloval Lisoňa a hlavný rozhodca Jura odpískal trestné strieľanie. V ňom opäť čaroval Božík, ktorý zlikvidoval strelu faulovaného hráča. V 38. minúte išiel na trestnú lavicu Bystričan Devečka a jeho vylúčenie potrestala Dukla gólom na 4:0, keď sa presadil Paľovčík. V posledných sekundách druhej časti, ešte mohol skórovať Segľa, no tomu tesne pred bránkou odskočil puk.

Do poslednej tretiny vymenil v bráne Dukly Božíka, Kozárik. Keďže Michalovčania boli v kabíne dlhšie ako mali, museli za to pykať dvojminútovým trestom. Ani ten sa však hosťom nepodarilo využiť. To, čo sa im nepodarilo v presilovke, to sa im podarilo v 44. minúte, keď sa strelou od modrej presadil Cuník. V 51. minúte sa domáci radovali po piatykrát. Počas presilovej hry sa totiž opäť presadil kapitán tímu Šechný. O tri minúty nato sa mohol do streleckej listiny zapísať aj Slovák, no jeho strelu zastavila žrď Kostúrovej brány. Až ôsmu presilovú hru v zápase využili hostia na strelenie gólu. Z presného zásahu sa radoval Thémar. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a Dukla si pripísala cenný skalp popredného extraligového družstva.

HK Dukla Michalovce - Banská Bystrica  5:2  (1:0, 3:0, 1:2)

Vylúčenia : 9:5, Presilovky : 3:1, Oslabenia : 1:0, Rozhodovali : Jura (P.Korba, M.Korba), Divákov : 600

Góly : 7. Boržík (Segľa) pres/1, 35. Kovaľ (Králik) oslab., 36. Šechný (Slovák, Minčák), 40. Paľovčík (Bednár) pres/1, 5:1 Šechný (Petruňa) pres/1 - 44. Petro(Cuník, Themar), 54. Themar (Cuník, Martinek) pres/1

Dukla : Božík (40. Kozárik) - Žemba, Petruňa, Boržík, Mucha, Kobeľa, Popela, Onuška, Šafár - Minčák, Šechný, Slovák - Segľa, Paľovčík, Bednár - Halás, Kovaľ, Fajčák - Králik

Uverejnené: 19.08.2011 20:45:18