Iuventa na víťaznú trofej nesiahla, tá putuje do Veszprému

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v zápase o prvenstvo na 18. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču nad maďarským prvoligovým celkom KC Barabas Veszprém o päť gólov 22:27(10:16). Víťaznú trofej tak putuje do Maďarska. Pre obhájcu majstrovského titulu bol tento zápase generálkou na prvé kolo WHIL, v ktorom Iuventa privíta na svojej palubovke nováčika súťaže UDK Nitra- Sereď. Tento zápas sa sukutoční v utorok 30. augusta o 17.30.

Iuventa začala posledný zápas turnaja veľmi dobre, keď po dvoch minútach viedla po góle Hvostaľovej 2:0. Následne ešte Tobiášová zvyšovala na 3:1. Od tohto momenty však prebrali iniciatívu v zápase hosťujúce hráčky. Rýchlo vyrovnali a následnou šnúrou troch gólov sa dostali do vedenia 7:4. Svoj náskok do polčasovej prestávky zvýšili na šesť gólov a tak do kabín odchádzali družstvá za stavu 10:16.

Ani druhý polčas nepriniesol obrat v zápase. Domáce hráčky sa síce priblížili v 50. minúte po góle pivotky Horňákovej na štyri góly (19:23), no Maďarky na čele s výbornou golmankou Edit Lengyelovou si svoj náskok pohodlne udržali do konca zápasu.

Michalovce - Veszprém 22:27 (10:16)

Pok. hody: 0 - 4/3. Vylúčené:  8 - 7, navyše 42. Bulathová ČK (Veszprém za tri vylúčenia). Rozhodovali: Černý a Vydra - 350 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Sedláčková, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková, Szolllosiová 2, Polláková, Hollá 6, Geričová 2, Horňáková 3, Tvrdoňová, Tobiašová 1, Hvostaľová 2, Wollingerová 2, Rebičová 1, Kovaličková.

KC BARABÁS: Kissová, Lengyelová - Mayerová 5, Szabadfiová, Farkasová 5, Emberovicsová 5, Borkowská, Azáriová 3, Bulathová 3, Hanczvikkelová, Selméciová, Nagyová, V. Foldesová 3/3, K. Foldesová 2.

Užhorod - Kielce 32:28 (15:14)

Výsledky 18. ročníka Memoriálu Tomáš Jakubča

Výsledky: Iuventa Michalovce - KSS Kielce 37:26 (18:13), Veszprém - Užhorod 35:31 (18:18), Veszprém - Kielce 38:28 (17:13), Iuventa Michalovce - Užhorod 27:24 (11:7), Užhorod - Kielce 32:28 (15:14), Iuventa Michalovce - Veszprém 22:27 (10:16).