Hc winLand triumfoval v Považskej Bystrici

Hádzanári Hc winLand Michalovce v prvom kole extraligového ročníka 2011/2012 triumfovali na palubovke Považskej Bystrice 23:21 (10:11). Zverenci trénera Pavla Jana tak absolvovali úspešnú premiéru v najvyššej hádzanárskej súťaže, v ktorej sa Michalovce ocitli znovu po dvanástich rokoch.

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 21:23 (11:10)
Najviac gólov: J. Kozák 9/3, Adamčík 5/1, M. Kozák 3 - Kučer 5, Tybulevič 4, T. Urban 4/1
Pok. hody: 6/4 - 2/1, vylúčení: 5 - 5, ČK: Firit - Huňady (za 3 vylúčenia), rozhodovali: Dvorský a Sivák, 550 divákov

Strelec piatich gólov Gennadij Kučer

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí v 15. min viedli 8:3, avšak do konca I. polčasu sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Výraznejší náskok potom získali až v 52. min - 16:20. Vzápätí však domáci sériou troch gólov znížili, v poslednej minúte mali aj šancu vyrovnať, no gól strelil súper a upravil na konečných 21:23. Na oboch stranách sa zaskveli brankári.

Ostatné výsledky 1. kola: HC SPORTA Hlohovec - HK Topoľčany 25:20 (13:11), ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 28:36 (16:22),  HC Sporta Hlohovec - HK Topoľčany 25:20 (13:11), MHC Bardejov - HC Štart Nové Zámky 24:29 (16:15)