Iuventa Michalovce si vezie z Písku dva body

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom súboji druhého kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) na palubovke českého Písku 28:25 (13:10) a so štyrmi bodmi naďalej vedú tabuľku súťaže. Iuventa sa najbližšie predstaví v sobotu o 17.30 hod. doma proti ŠKP Senec, potom nasleduje reprezentačná prestávka a po nej už prídu na rad oba domáce súboje druhého kola Pohára víťazov pohárov proti talianskemu HC Sassari.

Iuventa sa v druhej minúte ujala vedenia a po ôsmich minútach viedla zásluhou Horňákovej 2:1. V úvode bola hra obojstranne rozháraná a aj vďaka tomu Písek v 12. minúte vyrovnal Luzumovou zo sedmičky na 3:3. Zakrátko sa Sokol po góle Borovskej prvýkrát dostal do vedenia (4:3). Iuventa trhák domácich nepripustila a v 16. minúte po technickej strele Hollej vyrovnala na 2:2. Následne si tréner hosťujúceho celku József Vura vyžiadal oddychový čas. Hneď po ňom bola na dve minúty vylúčená michalovská Tobiašová, ale Wollingerová napriek tomu Zemplínčanky poslala do vedenia (5:6). To v 21. minúte narástlo na dvojgólový rozdiel (6:8). Keď kapitánka Iuventy Tobiašová v 25. minúte nezadržateľne skórovala, viedli Michalovce už 11:8. Trojgólový rozdiel v skóre ostal aj v poslednej minúte prvého dejstva, keď sa po brejku presadila Hvostaľová (10:13). Týmto skóre sa skončil aj prvý polčas.

Iuventa odštartovala po zmene strán výhodou presilovej hry, ale strelecky to nevyužila. Až potom sa presadila Bachyrievová a Iuventa viedla najvyšším rozdielom v zápase (10:14).V 35. minúte kapitánka Tobiašová zvýšila na 15:11 a domáca Borovská si išla oddýchnuť na dve minúty. Zakrátko aktívna Bachyrievová zvýšila zo sedmičky na 16:11. Po sérii technických chýb na michalovskej strane Písek v 38. minúte znížil už na 14:16! Tri domáce góly za sebou prebudili aj strelkyne Iuventy a v 40. minúte Bachyrievová premenenou sedmičkou, Wollingerová a následne aj Polláková upokojili hostí (14:19). V 43. minúte bola znovu úspešná aj Polláková a Iuventa už vyhrávala o šesť gólov (14:20). V 46. minúte sa tretíkrát v druhom polčase presadila Bachyrievová a Iuventa mala na konte už sedemgólový náskok (15:22). Písek neskladal zbrane a v 50. minúte Malá znížila na 18:23. Po sérii dobrých zákrokov píseckej brankárky sa domáce začali nadýchavať k záverečnému finišu a v 51. minúte skorigovali po góloch Luzumovej a Malej už na 20:23! Vzápätí odpovedala gólom (20:24) Bachyrievová a ďalšie góly Tobiašovej a Hollej (21:26) vrátili pokoj do michalovských radov. V 57. minúte za stavu 22:26 si tréner Iuventy József Vura vybral oddychový čas, po ktorom Bachyrievová definitívne priklonila misky strán na stranu Iuventy. Písek síce dvoma gólmi Borovskej znížil na 24:27, ale Bachyrievovej poistka (24:28) v 59. minúte zmarila aj teoretické nádeje domácich.

Písek - Michalovce 25:28 (10:13)

Rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR) - 232 divákov. Pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčené: 3 - 1.

SOKOL: Šáchová, Brožová - Vrabcová 1, Sozetová, Borovská 8, Lidová, Zemanová, Vyhnalová 3, Luzumová 8/6, Rusfelová 1, Janoušková 1, Malá 3, Dvořáková.

IUVENTA: Kudročová, Gubíková - Bachyrievová 5/2, Bačíková, Geričová 2, Szöllösiová, Polláková 3, Hollá 6, Horňáková 1, Tobiašová 4, Wollingerová 6, Hvostaľová 1, Rebičová.

Najbližší program: 3. kolo WHIL (sobota 17. 9. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - ŠKP Piccard Senec.

Zdroj : Iuventa Michalovce