Michalovce mali Banskú Bystricu na lopate

MFK Zemplín mohol bez najmenších problémov vyradiť v 2.kole Slovenského pohára corgoňligovú Banskú Bystricu (1:1, na penalty 3:4 pre stredoslovákov). Počas väčšiny zápasu bol lepším mužstvom.

Michalovce boli futbalovejšie. Navrch mali v pohybe bez lopty, agresivite, dôraze, kombinácii, ale aj iných herných činnostiach. Už po prvých minútach stretnutia vycítili, že môžu so súperom hrať minimálne vyrovnanú partiu. No a svoju šancu pevne chytili za pačesy. Je pravdou, že v prvom polčase súper spod Urpína mal viac gólových príležitosti. Domáci tím mu však v poli minimálne vyrovnaným partnerom. Polčasové nerozhodne skóre 1:1 odzrkadľovalo pomer síl na ihrisku. Po zmene strán Petrželovci vybehli na súpera. Úplne ho priklincovali do šestnástky a vypracúvali si jednu šancu za druhou. Súper bol zrelý na uterák. Michalovčania ho mali na lopate. Ak by po dvadsiatich minútach druhého dejstva svietil na ukazovateli skóre stav 4:1, nikto by sa nečudoval. Banskobystrický kormidelník Štefan Zaťko behal popri lavičke ako rozzúrený lev. Je však pravdou, že táto fáza odčerpala Zemplínčanom veľa síl. Preto už v záverečných minútach prestížneho stretnutia šetrili so silami. Nuž a na ich strane stál aj futbalový Pán Boh. V závere totiž Jakubko spálil vyloženú šancu. Penaltový rozstrel bol už lotériou. Lepšie by bolo, keby penaltovú sériu Michaloviec odštartovali skúsení borci Hottek a Hruška. Tí sa však zľakli zodpovednosti. Preto sa musel doháňať dvojgólový penaltový náskok hostí. Východniarom sa podarilo vyrovnať na 3:3, no záverečný part patril Bystričanom. Cez Michalovce postúpili v pohári aj do tretice. Tentoraz však s najodretejšími ušami.