Dukla porazila Prešov a je priebežne prvá

Hokejisti HK Dukla Michalovce si v treťom kole I. hokejovej ligy poradili doma s Prešovom 4:1, keď o svojom triumfe rozhodli po bezgólovej prvej tretine, v druhej časti, ktorú vyhrali 3:1. O jej góly sa postarali Boržík, Šechný, Žemba a Fajčák. Dukla sa týmto víťazstvom prepracovala na prvé miesto tabuľky. V utorok cestujú zverenci trénera Ihnačáka do Trnavy a v piatok privítajú v rámci 5. kola na domácom ľade Spišskú Novú Ves.

Zápas tretieho kola mal slávnostnú predohru. Činovníci klubu spolu s primátorom mesta Viliamom Záhorčakom zablahoželalali bývalému kormidelníkovi Michaloviec Jánovi Selvekovi k jeho vzácnemu jubileu 7O rokov, ktorých sa dožil práve v týchto dňoch. Takisto ocenili bývalého kapitána tímu Radoslava Regendu, ktorý pred touto sezónou zavesil korčule na klinec. Vzápätí hráči klubu porozhadzovali do hľadiska dresy z minulého roka. V úvodnej päťminútovke mala Dukla možnosti dvoch presilových hier, no z ani jednej nič nevyťažila. Prvú vážnu príležitosť v zápase zahodil obránca Dukly Valentín, ktorý si nakorčuľoval na prihrávke Šechného a spomedzi kruhov pálil len do brankára Prešova Petríka. Michalovský odchovanec v bránke Šarišanov sa zaskvel aj o dve minúty, keď zlikvidoval šancu Bednára. V 19. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Šechný, no v presilovej hre netrafil otvorenú bránku súpera. Následne unikol Martin Segľa, no michalovský brankár Kotvan si z jeho strelou takisto poradil.

V úvode druhého dejstva sa zaskvel Kotvan, keď zlikvidoval šancú hosťujúceho Hájnika. V 25. minúte už Dukla viedla. To potom, keď sa po prihrávke Kmiťa presadil Boržík. Následne mohol na 2:0 zvýšiť Bouz, no ani on, ani Mach nepretlačili puk do siete súpera. To, čo sa nepodarilo im, sa podarilo Šechnému, ktorý v 32. minúte po nádhernej prihrávke Bednára spoza brány prekonal Petríka po druhýkrát. V 34. minúte počas presilovej hry Dukly, unikla dvojica Hurtaj, Raček a druhý menovaný po krásnej prihrávke netrafil otvorenú bránku domácich. O tri minúty neskôr sa však už nemýlil Cmorej, ktorý znížil na 2:1. Hneď nato, si nakorčuľoval pred prešovkú bránku Žemba a znova bolo o dva góly. V predposlednej minúte mohol streliť štvrtý gól Bouz, no jeho strela skončila na žrďke. V posledných sekundách mal ešte šancu Kmiť, no zatiaľ mu nebolo dopriate prvýkrát sa presadiť v drese Dukly.

Tretia tretina sa niesla v znamení obrovskej prevahy Dukly. Hneď v úvode strelil svoj prvý tohtosezónny gól mladík Fajčák. V pohode hrajúci domáci hokejisti kontrolovali priebeh hry, súpera nepúšťali takmer do ničoho a sami si vytvárali obrovské príležitosti. Najprv v 43. minúte Paľovčík netrafil ideálne puk, následne po spolupráci Šechného so Slovákom zvonila po strele michalovského kapitána žrďka Petríkovej brány. Hneď nato prestrelil bránku súpera aj Kmiť. Na konci zápasu sa už konala michalovská exibícia a 182O divákov v hľadiska tak mohli odchádzať domov spokojní s výkonom svojich miláčikov.

Štatistika:

HK Dukla Michalovce - HC 07 Prešov  4:1  (0:0, 3:1, 1:0)

Strely na bránu: 36:33, Vylúčení: 3:6, navyše Caban (Prešov) 10. min za NESPH., Presilovky a oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Kubuš (Korba, Smerek), Divákov: 1820

Dukla: Kotvan - Valentín, Žemba, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Šeliga - Bednár, Šechný, Slovák - Bouz, Paľovčík, Mach - Kovaľ, Kmiť, Králik - Pavličko, Fajčák

Prešov: Petrík - Koma, Pulščák, Špila, Penxa, Hopkovič, Chovan, Popela, Dírer - Hajnik, Caban, Cmorej - Haas, Hurtaj, Raček - Kivader, Kubus, M.Segľa

Uverejnené: 16.09.2011 20:46:20