MFK Zemplín si nesie z Liptova tri body

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyhrali v 9. kole druhej futbalovej ligy na ihrisku Liptovského Mikuláša 2:1, keď o ich výhre rozhodol v druhom polčase dvoma gólmi Peter Jakubčo. Zverenci trénera Petrželu si tak udržali prvé miesto v tabuľke. V nasledujúcom kole privíta líder druhej ligy na domácom trávniku v sobotu o 15.00 celok Moldavy nad Bodvou.

Dvojgólový strelec Peter Jakubčo

Už v 4. minúte mal obrovskú šancu domáci Rezer, no brankár MFK Zemplín Le Giang včasne vybehol a zmaril tak príležitosť Liptákov. O minútu nato sa zranil Kovaľ, ktorého musel striedať Jakubčo. V 15. minúte prenikol po pravej strane Ruskovský, no jeho prízemný center odvrátila obrana Liptovského Mikuláša. Hneď nato zahrmelo na druhej strane. Labaška obišiel troch protihráčov, prihral voľnému Latiakovi a ten otvoril skóre zápasu. Po góle si Michalovčania vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie. Najväčšiu šancu spálil Hesek, ktorého strela v nadstavenom čase skončila na brvne Šavolovej brány. Do kabín tak odchádzali domáci s vedením 1:0. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal MFK Zemplín v 64. minúte, potom, čo obrana domácich zastavila Heseka v pokutovom území nedovolene a hlavný rozhodca zápasu Pavlík nariadil pokutový kop. Ten však Hottek nepremenil, keď Šavol vystihol jeho strelu. Michalovčania však pokračovali v aktivite. Najprv Škvarkovu strelu vytlačil brankár Liptovského Mikuláša na roh. V 74. minúte však už bolo vyrovnané zásluhou striedajúceho Petra Jakubča. Ten istý hráč o desať minút neskôr pridal aj druhý gól a zabezpečil tak MFK Zemplínu dôležité tri body a to, že zverenci trénera Petrželu ostávajú na prvom mieste tabuľky druhej ligy. Nič na tom nezmenila ani strela Pederu spoza šestnástky, ktorá tesne minula Le Giangovú bránu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:0)

Góly: 17. Latiak - 74. a 85. Jakubčo

ŽK: 64. Lišivka, 78. Šlosár - 65. Jakubčo, 66. Krmpotič

Rozhodoval: Pavlík - 450 divákov.

MFK TATRAN: Šavol - Kapláň, Lišivka, Karadzič, Šlosár - Rezer, Paděra, Bezák, Pastva (29. Legerský, 76. Kočan) - Latiak, Labaška

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem (46. Dargaj), Hottek, L. Hruška, A. Ceesay - Ruskovský (78. S. Danko), Škvarka, Kovaľ (5. Jakubčo), Krmpotič - D. Kunca, A. Hesek

Ostatné zápasy 9.kola:

MFK Dolný Kubín - MŠK Rimavská Sobota 4:0 (2:0)
Góly: 48. a 53. Podolský, 10. Siman (z 11 m), 31. Lejko, ŽK: 10. Obročník (Rimavská Sobota), rozhodovali: Jaška - Chládek, Roszbeck, 428 divákov

FK LAFC Lučenec - MFK Dubnica 2:3 (1:0)
Góly: 33. Ravas, 48. Szegedi - 50. a 55. J. Varga, 90.+ Filo, ŽK: 34. Daško, 36. Ravas - 30. Masárik, 38. Grabež, 57. A. Urban, 82. Nosek, ČK: 55. J. Vajda za faul - 80. Masárik po 2. ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Tomčík, 550 divákov

ŠK SFM Senec - FO ŽP Šport Podbrezová 1:2 (0:2)
Góly: 88. Szarka - 8. Eliaš, 43. J. Pančík, ŽK: 30. M. Gabriel, 65. Železník, 80. Karč, 85. Chromý, 90. Szarka - 32. Hanák, rozhodovali: Kružliak - Palko, Súkenníková, 728 divákov

Góly: 88. Szarka - 8. Eliaš, 43. J. Pančík, ŽK: 30. M. Gabriel, 65. Železník, 80. Karč, 85. Chromý, 90. Szarka -
32. Hanák, rozhodovali: Kružliak - Palko, Súkenníková, 728 divákov