Hc winLand nestačil na Hlohovec

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali v 5. kole extraligy na domácej palubovke s Hlohovcom 20:24 (10:14). Po troch výhrach v úvodných kolách, teda zverenci trénera Jana zaznamenali druhú prehru, keďže minulý piatok prehrali aj v Nových Zámkoch (29:33). V ďalšom kole cestujú Michalovčania do Bardejova, kde odohrajú zápas 6. kola už v piatok o 19.30 hod. Doma ich môžu priaznivci hádzanej vidieť v piatok 30.9., keď o 19.30 privítajú ŠKP Bratislavu.

Skóre tohto zaujímavého zápasu otvoril v 2. minúte ukrajinský legionár v službách winLandu Sadovij. Hostia sa prvýkrát v zápase dostalio do vedenia v 8. minúte, keď Žaťko zakončil úspešne svoj protiútok. Od tohto momentu bol Hlohovec domácich hádzanárov do vedenia už nepustil. Následne strelil gól aj Dudáš a Hlohovec bol na koni. Hostia vynikali v prvom polčase umnou hrou a vynikajúcou obranou, za ktorou stál skvelý Žernovič. V útoku sa zase dostávala do popredia hlavne trojica hráčov Mažár (vprvom polčase zaznamenal 3 góly), Zaťko (6) a Dudáš (4), ktorá až na jeden gól zaznamenala všetky presné zásahy Hlohovca v prvom polčase. Domáci hádzanári sa síce snažili, no nepremenili veľké množstvo príležitosti a navyše zbytočnými technickými chybami darovali loptu súperom. Skóre prvého polčasu 1:14 dokonale odrzkadľovalo priebeh, ktorý sa dial na palubovke.

Kto očakával v druhom polčase obrovský nápor domácich hádzanárov, musel byť sklamaný. Hlohovec opäť umnou hrou držal vedenia vo svojich rukách. Zápas sa lámal na začiatku druhého dejstva, keď Michalovčania za prvých desať minút strelili iba jeden gól, zatiaľ čo náskok hostí narástol už na 11:20. Až potom sa presadil aj Holdoš, ktorého gól znamenal pre winLand prelomenie takmer osemminútovej streleckej smoly. V tomto momente ešte domáci hráči zdvihli hlavy. Rozchytal sa brankár Kolpak a winLand šnúrou šiestich gólov znížil na 16:20. Potom však zbytočnými technickými chybami daroval niekoľko lôpt súperovi, ktorý trestal každú jednu chybu nováčika. Hlohovec už následnu drámu nepripustil a jeho hráči doviedli zápas do víťazného konca. Zverenci trénera Juraja Jurajova, ktorý je aj asistentom reprezentačného trénera Heistera, tak pripravili Pavlovi Janovi jeho prvú domácu prehru v majstrovskom zápase od jeho príchodu na lavičku winLandu (január 2011).

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - MŠK SPORTA Hlohovec  20:24 (10:14)

Pokutové hody: 6/4-8/6, Vylúčení: 3-1, Rozhodovali: Daňo, Sabol, Divákov: 1000

winLand: Kolpak, Bumbera – Kučer 1, Pilník 2, Frajkor, Krajňák, Sadovij 2, Svyridovič, Holdoš 3, Huňady, Gamrát 3, Miňo 1, Urban 4/2, Tybulevič 4/2 , Géci. Tréner: P.Jano

MŠK: Olejár, Žernovič, Kašťák – Takáč, Cibulka, Trandžík, T. Szücs, Laho, Salvata, Miženko, Ďuriš 6/4, Kasagranda, S. Mažár 4/1, F. Zaťko 7/2, Dudáš 5, Tallo 2. Tréner: J. Jurajov.

Najbližší program Hc winLand: 6. kolo: Piatok 23.9. Bardejov - Michalovce, 7. kolo: Piatok 30.9. o 19.30 Michalovce - ŠKP Bratislava, 8. kolo: Piatok 7.10. o 19.30 Michalovce - Považská Bystrica, 9. Kolo: Piatok 14.10. Michalovce - Topoľčany