Jedenásťgólové víťazstvo Hc winLand v Bardejove

Hádzanári Hc winLand Michalovce sa revanšovali za stredajšiu prehru doma s Hlohovcom (20:24) a počas víkendu si z Bardejova priviezli dva body za vysoké víťazstvo 38:27. Teraz na zverencov trénera Jana čakajú tri domáce zápasy, keď postupne privítajú ŠKP Bratislavu, Považskú Bystricu a Topoľčany. Zápas s tímom z hlavného mesta sa odohrá v piatok 30. septembra o 19.30.

Najlepším strelcom zápasu bol Tomáš Urban, ktorý zaznamenal deväťgólov

Michalovčania rozhodli o svojom tirumfe na horúcej pôde už v prvom polčase. Základom úspechu bola výborná obrana, z ktorje vychádzali zveremci trénera Jana do rýchlych protiútokov. V nich sa presadzovali hlavne Tomáš Urban (9 gólov) a Miňo (5 gólov). Za výbornou obranou vynikal brankár Kolpak, ktorý pochytal to, čo nezastavila dobre pracujúca defenzíva hostí. Michalovčania dokázali veľmi dobre ubrániť aj najlepšieho strelca extraligy Adama Mazúra, ktorého mal na straosti jeho bývalý spoluhráč z Prešova Juraj Géci. Už do polčasu si winLand vypestoval deväťgólový náskok, ktorý si v druhom djestve jeho hráči poctívou hrou ustrážili. V druhom polčase si neudržali nervy na uzde dvaja hráči domáceho Bardejova, keď Židišin aj Kravčák inkasovali červené karty za hrubé fauly.

Štatistika:

MHC Bardejov - Hc winLand Michalovce 27:38 (12:21)

Pok. hody: 6/4 - 4/3, vylúčení: 7 - 6, ČK: 41. min Židišin a 60. min Kravčák za hrubý faul (obaja Bardejov), rozhodovali: Haščík a Oťapka, 520 divákov

MHC: Popčák, Fabián - Mazúr 6, Mihok, Žemlička, Vabnoch 2/1, Jurčišin, Babjak 7/3, Gravčák, M.Urban 3, Briadka 1, Orlovský 2, Židišin 1, Čorej 3, Lazúr 1.

winLand: Bumbera, Kolpak - Kučer 6, Pilník 1, Krajňák 1, Sadovyj 7/1, Holdoš 3, Gamrát 4, Miňo 5, T.Urban 9/3, Géci 2, Frajkor, Tybulevič, Svyridovič, Kolár.

Ostatné výsledky 6. kola: ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 43:34 (24:19) , HK Topoľčany - HC Štart Nové Zámky 24:37 (8:16), HC SPORTA Hlohovec - 1. MHK Košice 31:28 (17:14).

Najbližší program: 7. kolo: Piatok 30.9. o 19.30 Michalovce - ŠKP Bratislava, 8. kolo: Piatok 7.10. o 19.30 Michalovce - Považská Bystrica, 9. Kolo: Piatok 14.10. Michalovce - Topoľčany