Dukla nestačila na Topoľčany

Hokejistom HK Dukla Michalovce sa v šiestom kole I. hokejovej ligy nedarilo, keď prehrali na ľade Topoľčian 2:4 po tretinách (0:1, 0:0, 2:3). O jej obidva góly sa v tretej tretine postaral kapitán tímu Richard Šechný. Zverencov trénera Ihnačaká teraz čaká derby zápas proti Trebišovu, ktorý privítajú v piatok o 17.00.

Dukla nastúpila na stretnutie proti Topoľčanom bez zranených Minčáka a Bouza. Zápas sa ešte ani poriadne nezačal a jej hráči už prehrávali. V deväťdesiatej prvej sekunde sa totiž presadila druhá formácia domácich a skóre otvoril krídelnik Káčer. Dukla sa po inkasovanom góle len ťažko rozbiehala aj kvôli tomu, že v prvej desaťminútovke boli jej hráči až trikrát vylúčení. Aj napriek tomu mali michalovskí hokejisti v prvej časti prevahu, ktorú však vo vyrovnávajúci gól nepretavili. V druhej tretine sa hra prelievala z jednej strany, na druhú, no opäť boli aktívnejší hostia. Zase však doplatili na nepresnú koncovku. Hneď na začiatku tretej časti sa Michalovciam podarilo vyrovnať po góle Šechného. Z následnej akcie však inkasovali po druhýkrát, keď sa strelecky presadil Uhnák. Situácia sa opakovalo o niekoľko minút. V 47. minúte vyrovnal v presilovke opäť kapitán tímu Šechný, no z následného protiútoku domáci opäť prekonali Kotvanu a po góle Gogu viedli 3:2. Po tomto góle sa už Dukla v útoku aj napriek niekoľkým dobrým príležitostiam nepresadila. Skóre zápasu uzavrel v 56. minúte z presilovej hry Košecký.

Strelec obidvoch gólov Dukly Richard Šechný

HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce 4 :2  ( 1:0, 0:0, 3:2 )

Góly: 2.Káčer (J.Mihálik, Havlíček), 44.Uhnák (Košecký), 49.Goga (Lauko), 56.Košecký (J.Mihálik) pres/1 - 40.Šechný (Žemba, Slovák), 47.Šechný (Žemba, Slovák) pres/1

Strely na bránu: 46:36 Vylúčenia: 5:6, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Hauko (Polakovič, Vido), Divákov: 531

Topoľčany: Hippík - Oravec, Árvay, Drahovský, Malinka, Kopecký, Joanidis, Tartaľ, Uhrík - Košecký, M. Mihálik, Uhnák - Káčer, J.Mihálik, Havlíček - Goga, Lauko, Tvrdík - Klačanský, Varga, Bystričan

Dukla: Kotvan - Žemba, Valentín, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Šeliga, Mucha - Bednár, Šechný, Slovák - P.Segľa, Paľovčík, Kovaľ - Králik, Kmiť, Mach - Fajčák, Boltun

Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš - Detva 6:1 (1:1, 2:0, 3:0), Prešov - Bardejov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), Trnava – Považská Bystrica 3:4 po s.n. (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1), Trebišov – Púchov 5:3 (1:3, 2:0, 2:0), Senica – Spišská Nová Ves 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

Ďalší program Dukly: 7.kolo: (piatok 30.9. o 17.00) Michalovce - Trebišov, 8.kolo: (utorok 4.10. o 18.00) Púchov - Michalovce, 9.kolo: (piatok 7.10. o 17.00) Michalovce - Dolný Kubín, 10.kolo: (utorok 11.10. o 17.00) Michalovce - Senica