Mladšie dorky Iuventy po dráme s tesným víťazstvom

Mladšie dorastenky Iuventy v súboji štvrtého kola prvej ligy zdolali v nedeľu svoje rovesníčky z Prešova po veľkej dráme tesne 22:21, keď do prestávky prehrávali rozdielom troch gólov 9:12. Zverenky trénera Dušana Daniša sa najbližšie predstavia opäť doma, v sobotu 8. októbra o 11.30 hod. privítajú celok Drábovej Košice.

Mladšie dorky odohrali dramatický zápas so šťastným koncom pre seba. Skóre zápasu otvorila v tretej minúte Špaková. Hneď nato vyrovnala Posľaková, no na jej presný zásah odpovedal Nagyová a Iuventa viedla 2:1. Potom však zverenkyne trénera Dania nestrelili gól osem minút, čo Prešovčanky využili na obrat. Na tento stav zareagoval tréner doriek Dušan Daniš oddychovým časom, ktorý jeho hráčkam na istý čas pomohol. Gólom Skočnej v 19. minúte vyrovnali na 4:4. Potom sa obe družstvá ťahali o každý gól až do dvadsiatej minúty, keď Iuventa viedla gólom Dziurovej 6:5. Po tomto góle zaznamenali Prešovčanky tri góly v rade a získali tak dvojgólový náskok 8:6. Iuventa síce znížila gólom Tabakovej na 8:9, no hosťky opäť odskočili na 8:12. Domáce hráčky tento stav do polčasu už len skorigovali gólom Špakovej na 9:12.

Skóre druhého polčasu síce otvorila Prešovčanka Šumberová, no Iuventa šnúrou štyroch gólov v desiatej minúte vyrovnala na 13:13. Potom sa obe družstvá opäť naťahovali o každý gól. Hráčky Iuventy však začali robiť technické chyby a tie spolu s nepremenými šancami mali za dôsledok, že zverenky trénera Daniša v 21. minúte prehrávali 17:19. Záver zápasu bol veľmi dramatický. Najprv v 26. minúte vyrovnala Skočná na 20:20. Prešovčanky odpovedali gólom Šumberovej, no domáca kanonierka Špaková opäť vyrovnala. V 29. minúte strelila vedúci gól Iuventy krídelníčka Nagyová a tento presný zásah rozhodol o víťazstve Iuventy. V záverečnej minúte sa skóre zápasu totiž nezmenilo a tak zverenky trénera Daniša zaznamenali v majstrovskej súťaži už druhé jednogólové víťazstvo, keďže pred dvoma týždňami podobne triumfovali v Dunajskej Strede (26:25).

Michalovce - Prešov 22:21 (9:12)

Pok. hody: 3/3 - 9/6, vylúčené: 7 - 3. Rozhodovali: Šimko a Palovčák - 200 divákov.

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková - Dziurová 1, Lukáčová, Skočná 3, Chorovská, Ščerbáková, V. Kišiková, Tabaková 3, Špaková 9/3, Nagyová 4, Šimková, Farkašová, Danková 2.

ŠŠK: Zusková, Ďuricová, Šarišská - Hrabčáková 3/2, Šumberová 7/1, R. Čirčová 3, Posľaková 3, Maťašová, Šutranová 5/3, M. Čirčová, Baranová.

Zdroj: Iuventa Michalovce

Uverejnené: 02.10.2011 17:03:15