Dukla triumfovala v Púchove a je prvá

Zverenci trénera Ihnačáka si na svoje konto pripísali druhé víťazstvo na ľade súpera. O svojom víťazstve rozhodli predovšetkým v prvých dvoch tretinách, po ktorých viedli 4:1. Strelecky sa presadili dvakrát Minčák a raz Slovák a Králik. Domáci hokejisti v záverečnej časti znížili na rozdiel jedného gólu, no záverečný nápor im už vyrovnanie nepriniesol. Vzhľadom nato, že Bardejov prehral v Spišskej Novej Vsi a Liptovský Mikuláš mal v tomto kole voľno, sa Dukla týmto víťazstvom vyšvihla na prvé miesto v tabuľke.

Dukla cestovala na zápas do Púchova už bez dvoch útočníkov P.Segľa a Bouza, ktorí  boli pre neuspokojivú výkonnosť vyradení z kádra. Tréner Ihnačák oproti minulým zápasom pozmenil útoky, v bránke sa prvýkrát v majstrovskej sezóne predstavil Mojmír Božík. Dukla sa tešila hneď v úvode, keď sa po kombinácii celého druhého útoku presadil kanonier Minčák. O niekoľko sekúnd išiel na trestnú lavicu domáci Grošaft, Dukla však jeho vylúčenie nepotrestala. Najväčšiu šancu v presilovke si vypracoval Milan Mach, ktorý však Zuba v bránke Púchova neprekonal. V 9. minúte mohol druhý gól streliť aj Martin Slovák, ktorému nádherne prihral Šechný, no jeho pokus opäť zlikvidoval brankár domácich Zubo. O minútu neskôr ušiel obrane Púchova Kmiť, no ani on druhý gól do siete domácich nestrelil. Do konca prvej tretiny sa už nič závažné neudialo, a tak Dukla po prvej časti viedla gólom Minčáka 1:0.

Dukle vyšiel aj úvod druhej tretiny. Obranca Kadlubiak našiel pred bránkou domácich osamoteného Minčáka a ten sa opäť nemýlil. Následne išiel na trestnú lavicu domáci Faktor a po spolupráci Šechný, Valentín, Slovák a presnom zásahu posledného menovaného viedla Dukla už 3:0. V 29. minúte mohol skorigovať stav domáci Uhlík, no Božík jeho nebezpečnú strelu kryl. V 31. minúte išiel na trestnú lavicu na dvojitý trest 2+2 Minčák, ktorý sa podľa hlavného rozhodcu dopustil dvoch faulov naraz. Púchovčanom sa podarilo túto presilovku využiť, keď sa presadil Pavlovič. Ďalšiu možnosť presilovky mali domáci v 35. minúte po vylúčení Šeligu, no dobré príležitosti v nej však nevyužili Vereš, ani Ružička. Rázom tak prišiel trest na druhej strane. Po kombinácii tretieho útoku a prihrávke Fajčáka sa presadil Králik, ktorý upravil už na 4:1.

Na začiatku tretej tretiny putoval na trestnú lavicu kapitán Michaloviec Šechný. Jeho vylúčenie domáci potrestali, keď si obranca Varga nakorčuľoval pred bránku, prihral Bednárikovi, ktorý síce netrafil puk ideálne, no jeho strela sa nakoniec dokotúľala do siete bezmocného Božíka.  V 45. minúte mala Dukla krátku 16 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no túto možnosť jej hráči nevyužili. Trest prišiel takmer okamžite. Vereš vysunul Ružičku, ten svoj samostatný nájazd premenil a znížil na rozdiel jedného gólu 3:4. Dukla mala po inkasovanom góle obrovskú šancu súperovi odskočiť, keď v 49. minúte išiel na trestnú lavicu Grošaft. Michalovčania si však v presilovke čistú šancu nevypracovali a mohli dokonca inkasovať. Vo vlastnom oslabení totiž Potoček ponúkol ideálnu príležitosť strelcovi tretieho gólu Ružičkovi, no ten v ideálnej pozícii netrafil bránku hostí. Definitívne rozhodnúť mohol potom Paľovčík, no jeho strelu od modrej z ťažkosťami zlikvidoval Zubo. Následne sa predviedol aj brankár Dukly Božík, ktorý zlikvidoval gólovú strelu Bednárika.  Domáci hráči pred koncom vycítili šancu na vyrovnanie. Presne 44 sekúnd pred koncom zápasu sa pokúsili odvolať golmana Zuba, no ich aktivita v závere už vyrovnanie nepriniesla. Dukla si tak z Púchova odnáša tri body a na svoje konto si pripisuje druhé víťazstvo na ľade súpera.

HK Púchov - HK Dukla Michalovce  3:4  (0:1,1:3, 2:0)

Góly:  34.Pavlovič (Bednárik, Hubka) pres/1, 43.Bednárik (Varga, Celar) pres/1, 47.Ružička (Vereš, Potoček) - 4.Minčák (Paľovčík, Kmiť), 22.Minčák (Kadlubiak, Kmiť), 25.Slovák (Valentín, Šechný) pres/1, 39. Králik (Fajčák).

Vylúčení: 9:6, navyše Faktor (Puch.) 10. Min. NAPZ. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefík - Šťastný, Tvrdoň. Divákov: 246.

Púchov: Zubo - Tichý, Vereš, Richter, Varga, Zalčík, Celar, Faktor, Hubka - Ružička, Potoček, Grošaft - Juríček, Uhlík, Kubiš - Pavlovič, Vraník, Bednárik - Rosenberg, Kelemen, Bajtala.

Dukla: Božík - Žemba, Valentín, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Šeliga, Mucha - Mach, Šechný, Slovák - Minčák, Paľovčík, Kmiť - Bednár, Králik, Kovaľ - Halás, Fajčák, Boltun.

Ostatné stretnutia 8. kola: Prešov - Piešťany 4:5 po predlžení (1:2, 3:0, 0:2 - 0:1), HK Trnava - HC 07 Detva  1:2 (0:2, 1:0, 0:0), HK Spiská Nová Ves - HC 46 Bardejov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), HC Topoľčany - HK 95 Považská Bystrica  3:7 (1:1, 1:5, 1:1), HK Trebišov – HC Dukla Senica 1:5 (0:2, 1:0, 0:3). Liptovský Mikuláš mal voľno.