Gól Králika priniesol Dukle dva body

Hokejisti HK Dukla Michalovce si v 11. kole I. hokejovej ligy pripísali na svoje konto víťazstvo, keď triumfovali na ľade Považskej Bystrice 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól zaznamenal v 62. minúte Ivan Králik. Zverenci trénera Ihnačáka sa v ďalšom kole predstavia na vlastnom ľade, keď v utorok 18.10. o 17.00 privítajú lídra súťaže Bardejov.

V prvej tretine mala Dukla obrovskú hernú aj streleckú prevahu, keď na strely vyhrali zverenci trénera Ihnačáka vysoko 18:7. Svoju aktivitu však na gól nepretavili a tak mužstvá odišli do šatní za bezgólového stavu 0:0. V druhej tretine sa hneď na začiatku po prihrávke dvojice Paľovčík, Minčák presadil svojím prvým gólom v drese Dukly obranca Kadlubiak. Od tri minúty už Michalovce viedli o dva góly, keď sa opäť presadil druhý útok a po presnom zásahu kanoniera Minčáka už bolo 0:2. Hostia však zbytočnými chybami prišli o vedenie už v druhej  časti. Najprv znížil útočník Valach a potom päť minút pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2:2 Tamaši. Na začiatku tretej tretiny už Dukla prehrávala. To potom, čo si na trestnú lavicu išiel sadnúť Fajčák a jeho vylúčenie potrestal na strelenie vedúceho gólu Lipták. Michalovčania však zabojovali a po presných zásahoch Žembu a Paľovčíka vo vlastnom oslabení otočili výsledok vo svoj prospech na 3:4. Domáci hokejisti v záverečnej minúte odvolali svojho golmana a presne päťdesiatdeväť sekúnd pred koncom vyrovnal na 4:4 Koleda. V predĺžení už zverenci trénera Ihnačáka nenechali nič na náhodu a gólom Králika rozhodli o svojom víťazstve.

HK 95 Považská Bystrica – HK Dukla Michalovce 4:5 po pp (0:0, 2:2, 2:2 – 0:1)

Vylúčení: 4:7. Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 30:41. Rozhodovali: Krist - Šťastný, Lajčiak. Divákov: 183.

Góly: 25. Valach (Štepán, Cigánik), 35. Tamaši (Teska, Slávik), 41. Lipták (Koleda, Smerčiak), pres/1, 60. Koleda (Smerčiak) - 21. Kadlubiak (Paľovčík, Minčák), 24. Minčák (Králik, Kadlubiak), 47. Žemba (Slovák, Šechný), 53. Paľovčík oslab/1, 62. Králik (Hančák, Kadlubiak).

Považská: Dzubina – Smerčiak, Imrich, Volek, Cigánik, Ftorek, Filo, Hošťák – Bujdák, Koleda, Lipták – Valach, Bačík, Štepán – Teska, Tamaši, Slávik – Koleno, Fujerík, Boško.

Michalovce: Božík – Žemba, Valentín, Kadlubiak, Hančák, Boržík, Šeliga, Mucha – Bednár, Šechný, Slovák – Králik, Paľovčík, Minčák – Fajčák, Kovaľ, Mach – Boltun, Podsedlý.

Ostatné výsledky 11. kola: Bardejov – Púchov 8:0 (3:0, 4:0, 1:0), Detva – Trebišov 1:3 (0:0, 1:1, 1:2), Piešťany – Topoľčany 3:2 (2:1, 0:1, 1:0), Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 5:3 (3:0, 1:0, 1:3), Prešov – Trnava 2:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0).

Najbližší program Dukly: 12.kolo: Utorok 18.10. o 17.00 Michalovce - Považská Bystrica. 13.kolo: Piatok 21.10. Detva - Michalovce. 14.kolo: Utorok 25.10. o 17.00 Michalovce - Detva.