Slovenky vysoko podľahli Chorvátkam

Slovenské hádzanárky prehrali v Michalovciach v 6. kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy 2012 s Chorvátskom 23:34 a znížili si vyhliadky na postup zo skupiny. Hostky svojim súperkám v úvodnom dejstve prakticky nič nedovolili, čím položili základ k celkovému úspechu. Zverenky trénera Petra Sabadku sa v 3. kole predstavia v Taliansku proti domácej reprezentácii.

Zaplnená Chemkostav Aréna videla zaujímavý zápas, ktorý sa od začiatku vyvíjal lepšie pre Chorvátsko. Hostky sa ujali vedenia v 3. minúte po góle Milanovičovej. Na tento presný zásah ešte stihla odpovedať Wollingerová, ktorá v 4. minúte na dvakrát vyrovnala na 1:1. Potom však prišiel doslova uragán hosťujúceho tímu. Ten strelil sedem gólov za sebou a po presnom zásahu Milanovičovej viedol už 8:1. V priebehu tejto minutáže nepomohol Slovenkám ani oddychový čas, ktorý si vzal tréner Peter Sabadka. V týchto momentoch sa presadzovala hlavne Maja Žebičová, ktorá z prvých siedmich gólov Chorvátok sama strelila päť. V 14. minúte prerušila desaťminútový strelecký výpadok Sloveniek M. Školková, ktorá strelila gól na 2:8. Vzápätí sa presadila z brejku aj Pileková a zdalo sa, že domáce hráčky by sa mohli zo zlého začiatku otriasť. Chorvátky však rýchlo odpovedali gólom Penezičovej. V 21. minúte po góle A. Tóthovej na 6:12 si vzal oddychový čas aj tréner hostí. Po ňom hostky strelili dva góly zásluhou Tatari a Penezičovej a tak viedli 14:6. Domáce hádzanárky nedokázali do konca polčasu nájsť recept na aktívnu a pozornú obranu Chorvátok, ktoré trestali každú jednu chybu Sloveniek. Polčasové skóre 10:18 odzrkadľovalo priebeh, ktorý sa odohrával na ihrisku. Skóre prvého dejstva uzavrela v 30. minúte Stuparičová, ktorá upravila na 10:18.

Ani v druhom polčase sa priebeh hry nezmenil. Chorvátky držali zápas pevne v rukách a nedovolili domácim hráčkam ani pomýšľať na lepší výsledok. V 37. minúte po góle Pusičovej zo sedemetrového hodu už viedli o desať gólov 22:12. Takýto náskok si hostky udržiavali až do konca zápasu. Tesne pred koncom znížili Slovenky troma gólmi v rade, keď po góle Popluhárovej v 54. minúte bol stav 22:30. Chorvátky však záverečnú drámu nepripustili a bezpečne doviedli zápas do víťazného konca. Skóre zápasu 23:34 plne odzrkadľuje to, čo sa dialo počas celého stretnutia na palubovke.

Štatistika:

Slovensko: Z. Školková, Gubiková - M. Školková 2, Rajnohová 3, Pileková 4, Hvostaľová, Košíková, Súkenníková, Pajtášová, Wollingerová 3, Polláková, Stuparičová 2, Tóthová 4/1, Drotárová 2, Popluhárová 3.
Chorvátsko: Zderič, Grubišič, Jelčič - Tatari 2, Kiridžič 1/1, Jovetič 1, Serič, Petkovič 1, Gace 1, Pušič Koroljevič 4/2, Horvat 2, Franič 1, Penezič 7, Zebič 7/3, Milanovič Litre 6, Dzono 1.
Rozhodcovia: Katalin Pechová - Maria Vagvölgyi (obidve Maď.). Vylúčenia: 5:3. ČK: 39. M. Školková (SR) za tri vylúčenia. Pok. hody: 1/1-8/6. Rozhodcovia: Katalin Pechová - Maria Vagvölgyi (obidve Maď.). 2000 divákov.