Pohodlná výhra Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom súboji 7. kola WHIL nad pražskou Slaviou presvedčivo 38:27, keď už do prestávky viedli desaťgólovým rozdielom 21:10. Hádzanárky Iuventy sa najbližšie predstavia v rámci WHIL už túto stredu, keď v predohrávke 8. kola privítajú doma v prestížnom slovenskom derby Duslo Šaľa.

Zápas medzi dvoma druhým a prvým tímom minuloročnej základnej časti WHIL mal jasný priebeh. Hráčky Iuventy totiž nedali pripustiť drámu a od úvodu sa pustili do súpera. Po šnúre dvoch gólov v 9. minúte, keď sa presadili Wollingerová a Polláková, viedli domáce hráčky 6:2. Štvorgólový náskok ich však neuspokojil a naďalej pokračovali v naťahovaní svojho náskoku. Po góle Bachyrievovej v 15. minúte už Iuventa viedla 10:5 a na tento stav zareagoval kormidelník hostí Střelec oddychovým časom. Domáce hráčky však naďalej na palubovke kraľovali. Na rozdiel desiatich gólov upravila v 24. minúte Polláková, po ktorej presnom zásahu bol stav 19:9.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 40. minúte po presnom zásahu Hollej bol stav zápasu už 28:13. Tridsiaty gól Iuventy zaznamenala Bachyrievová, ktorá svojim presným zásahom upravovala na 30:16. Od tohto momentu dal tréner Vura príležitosť všetkým hráčkam z lavičky, čo ovplyvnilo to, že Slávia mierne znížila náskok Iuventy. Vytúžený štyridsiaty gól nakoniec nepadol, pretože domáce hráčky v závere zahodili niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Víťazstvom 38:27 sa tak Iuventa dobre naladila na ďalší dôležitý zápas, ktorý odohrá už túto stredu proti Šali.

Michalovce - Praha 38:27 (21:11)

Pok. hody: 2/2 - 0, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 900 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 6/1, Bačíková 3, Geričová 4/1, Szollosiová, Kovaličková, Polláková 2, Hollá 3, Horňáková 4, Tobiašová 8, Hvostaľová 3, Wollingerová 5, Rebičová.

SLAVIA: Peerová, Satrapová - Raková 3, Knedlíková 3, Romanczinová 1, Pekařová, Mouleová 2, Černá 7, Jonášová 2, Jačková 6, Kvasničková 1, Jedličková 2.

Zvyšné výsledky 7. kola WHIL: Jindřichuv Hradec - UDHK Nitra 33:33 (18:13), Veselí - Písek 31:22 (13:13), Most - Senec 41:19 (18:10),  Olomouc - Zlín 23:28 (7:14), Šaľa - Poruba 24:21 (13:10).

Najbližší program: 8. kolo WHIL (streda 2. novembra 2011 o 17.30 hod.): IUVENTA - Šaľa, 1. zápas tretieho kola PVP (sobota 5. novembra o 15.00 hod.): Sävehof - IUVENTA, 2. zápas tretieho kola PVP (nedeľa 6. novembra 2011 o 16.30 hod.): Sävehof - Iuventa, 9. kolo WHIL (sobota 12. novembra 2011 o 18.00 hod.): Olomouc - Iuventa, 12. kolo WHIL (sobota 3. decembra 2011 o 17.30 hod.): IUVENTA - Veselí.

Uverejnené: 29.10.2011 19:58:16