Vysoká prehra Hc winLand

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali v zápase 12. extraligového kola na palubovke Hlohovca 29:38. Zverenci trénera Pavla Jana tak zaznamenali tretiu prehru v tejto sezóne, keď dve z nich mu pripravil práve ich dnešný premožiteľ. Ani v tomto zápase nehrali Michalovčania zle, no doplatili na neprítomnosť štyroch zranených hráčov základného kádra. Po tomto zápase je na rade reprezentačná prestávka, ktorú vyplní dvojzápas Slovenska proti v súčasnosti najlepšiemu tímu sveta Francúzsku.

Zápas bol až do 16. min a stavu 9:9 vyrovnaný. Potom Hlohovec 5-gólovou šnúrou zvýšil na 14:9 a do prestávky si vypracoval rozhodujúci náskok. Po nej viedli domáci v 37. min už 26:16 a tento náskok si bez problémov vďaka dobrej kombinačnej hre udržali až do konca. Hostia sa predstavili v dobrom svetle, avšak doplatili na absenciu troch zranených spojok. Premiéra nového trénera Hlohovčanov Ľuboša Hudáka dopadla nad očakávanie.

HC Sporta Hlohovec - Hc winLand Michalovce  38:29 (29:13)

HLOHOVEC: Žernovič, Olejár, Kašťák - Mažár 8/1, Zaťko 7/4, Kasagranda a Szücs po 6, Laho a Ďuriš po 3, Dudáš a Miženko po 2, Takáč 1, Cibulka, Tallo.
MICHALOVCE: Kolpak, Bumbera, Fabičík - Gamrát 5, Miňo 5, T. Urban 5/1, Frajkor 4, Kucher 3, Svyrydovych po 3, Tybulevych 3/3, Pilník 1, Krajňák, Kollár.
Pok. hody: 6/5 - 7/6. Vylúčení: 3 - 4. Rozhodovali: Cipov a Pastierik, 900 divákov.