Michalovské basketbalistky so smolnou prehrou

Basketbalistky 1. BK - D Michalovce prehrali v zápase II. basketbalovej ligy, skupina Východ na vlastnej palubovke s celkom Tydamu Košice tesne 64:66. Zverenky trénera Janošova boli síce skúsenejšiemu súperovi vyrovnaným protivníkom, no v závere už rozhodli skúsenosti a Košice si tak na svoje konto pripísali dva body za cenné víťazstvo na horúcej palubovke. Moichalovčanky teraz čaká v sobotu zápasu proti svojej rezerve, doma ich opäť uvidíme v nedeľu 20. novembra o 12.30, keď v telocvični GPH privítajú celok Starej Ľubovne.

1.BK D Michalovce - TYDAM Košice  64 : 66 ( 29:29 )

Štvrtiny: 21:10, 8:19, 16:13, 19:24

1. BK – D: Priščáková 18, Jurašková 16, Fiedlerová 10, Nagyová 6, P. Vargová 5, V. Vargová 4, Lipková 3, Borková 2, Oláhová.

Tréner 1. BK-D Ladislav Janošov: „Bola to dráma, od začiatku, až do konca. Dievčatá veľmi dobre zvládli prvú štvrtinu, ktorú vyhrali o jedenásť bodov. Skúsený súper však v druhej štvrtine vyrovnal. V našom tíme pred týmto zápasom šarapatila maródka a dosť som sa toho obával. Dievčatá, ale podali zodpovedný výkon a kvalitnému súperovi, ktorý je favoritom celej ligy boli vyrovnaným protivníkom. O víťazstve sa rozhodovalo až v závere, keď sme prehrávali o jeden bod a mali sme loptu, no dievčatá poslednú akciu nezvládli a Košice úspešne premeneným trestným hodom po klaksóne už len upravili konečný výsledok. Mojim dievčatám však musím za dnešný výkon poďakovať“.

Najbližšie zápasy 1. BK-D: Sobota 12.11 o 9.30 v telocvični 6. ZŠ Michalovce A - Michalovce B. Nedeľa 20.11. o 12.30 v telocvični GPH: Michalovce - Stará Ľubovňa.