MFK Zemplín v poslednom jesennom kole neuspel

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v stretnutí 18. kola na pôde Podbrezovej 1:3, keď jediným úspešným strelcom nášho celku bol stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý v 14. minúte otváral gólový účet stretnutia.

Jediný úspešný strelec Róbert Kovaľ

V divácky atraktívnom zápase v chladnom počasí na zamrznutom teréne boli Zemplínčania v úvodnom dejstve hry lepším celkom a už v 14. minúte sa ujali vedenia, keď po chybe domácich stopérov otvoril skóre mladý stredopoliar Róbert Kovaľ. MFK Zemplín bol pri chuti a vypracoval sai ďalšie dve obrovské príležitosti: najprv nevyužil samostatný nájazd na domáceho gólmana Hanáka útočník Dominik Kunca a po ňom netrafil v tutovke svätyňu ŽP Šport ďalší michalovský útočník Andrej Hesek. Po dvadsiatich minútach hry musel kormidelník hostí Vlastimil Petržela nútene striedať, keď sa zranil krajný záložník Pavol Ruskovský. Domácim futbalistom sa podarilo vyrovnať v 26. minúte, po úniku Greška sa presadil legionár Tubonemi. V druhom polčase Podbrezovčania zatlačili Michalovčanov do defenzívy, z čoho pramenil gól Pančíka v 62. min. Domáci tím mal prevahu, hostia sa nedostali do žiadnej šance a v záverečných minútach poistil víťazstvo Podbrezovej Eliaš, ktorý upravil na konečných 3:1.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:1)

Góly: 36. Tubonemi, 62. J. Pančík, 89. Eliaš - 14. Kovaľ.

ŽK: 45. Kožička, 56. Andrič - 10. Jakubčo, 75. Hottek, 77. Waseem.

Rozhodoval: Kružliak - 623 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Hottek, Nohýnek, A. Ceesay - Jakubčo, Škvarka, Kovaľ (87. O. Špilár), Ruskovský (20. E. Le Giang, 70. S. Danko) - D. Kunca, A. Hesek.

Zdroj: mfkzemplín