Basketbalisti 1. BK Michalovce s ľahkou výhrou

Basketbalisti 1. BK Michalovce si poradili v zápase 8. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na domácej palubovke s tímom UVL Košice, ktorý vyprevadili s vysokou prehrou 70:49. Orli o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, po ktorom viedli o dvadsať bodov 36:16. Najbližšie sa hráči 1. BK predstavia v sobotu 26.11. v Kežmarku, doma ich budú môcť fanúšikovia vidieť v sobotu 3.12, keď o 15.00 privítajú na svojej palubovke tím Sabinov B.

1.BK Michalovce – UVL Košice 70:49 (36:16)
Body a zostava:
V.Mitterpák 17 (trojky 2/4), R.Rakovský 14 (2/3), L.Šimko 13, T.Mižák 12 (1/2 trojky), B.Šanta 5, Maškulík 4, L.Jäger 2, D.Vaníček 2, T.Mitterpák 1, S.Novakovský.

Orli začali tento zápas veľmi dobre. Po koši Šimka viedli v 4. minúte 10:0 a tréner hostí na tento stav zareagoval oddychovým časom. Hneď po ňom sa presadil aj Roman Rakovský a Orli tak viedli 12:0. Až potom sa presadili aj hostia, keď v 6. minúte strelil ich prvý kôš v zápase Zvarík, ktorý upravil na 12:2. V závere prvej štvrtiny znížili Košičania na 16:10, keď sa dvakrát presadili po trojkách. Skóre prvej štvrtiny uzavrel taktiež trojkou Roman Rakovský, ktorý upravil na 19:10. Hneď v úvode druhej štvrtiny strelil kôš Mitterpák a Orli tak viedli 21:10. Ten istý hráč v zapätí pridal ďalší kôš a domáci basketbalisti už viedli 23:10. Orli aj naďalej kontrolovali hru a zvyšovali svoj náskok. V 17. minúte po štyroch bodoch Šantu a dvoch Romana Rakovského už viedli 34:13. V týchto momentoch vynikali hlavne v obrane, keď v prvej štvrtine dostali iba desať bodov a v druhej dokonca iba šesť. Skóre prvého polčasu uzavrel Roman Rakovský, ktorý strelil kôš už na 36:16.

Ani v druhom polčase nepustili domáci basketbalisti zápas zo svojich rúk. Po presných zásahoch Rakovského a piatich bodoch Mitterpáka už dokonca viedli 44:17. Skóre v ich prospech aj naďalej narastalo. Po koši Šantu už viedli v 28. minúte 55:21. Hostia v tomto momente kontrovali piatimi bodmi a za stavu 55:26 si domáca lavička vzala oddychový čas. Tesne pred koncom tretej štvrtiny pridal kôš spoločne s klaksónom Jäger a Orli tak viedli 59:26.  V poslednej štvrtine sa zápas už len dohrával. Domáci hrajúci tréner Roman Rakovský dal príležitosť všetkým hráčom z lavičky a tento moment hostia využili na zníženie náskoku Orlov. Konečný výsledok 70:49 úplne zodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. Domáci basketbalisti vynikli hlavne v obrane, ktorá položila základy ich vysokého víťazstva.

Najbližší domáci zápas odohrajú orli 3.12.2011 o 15:00 s družstvom Sabinov ´B´ v telocvični GPH.

Uverejnené: 20.11.2011 21:48:46