Dukla úspešná v trestných strieľaniach.

Hokejisti HK Dukla Michalovce porazili v zápase 25. kola I. hokejovej ligy na vlastnom ľade celok Topoľčian 5:4 po samostatných nájazdoch. Dukla síce viedla v závere zápasu 4:2, no hostia dvoma zlepenými gólmi vyrovnali a poslali tak zápas do predlženia. V ňom sa nerozhodlo a v lotérii zvanej samostatné nájazdy bola úspešnejšia Dukla. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Paľovčík. Dukla sa v poslednom kole základnej časti predstaví v piatok v Bardejove. Vyžrebovanie základnej časti bude známe až po skončení zápasov posledného kola.

V zápase, v ktorom dostali prvýkrát v drese Dukly príležitosť nová posila Ľuboš Dobrý, ktorý naposledy pôsobil v Nitre a junior Mašlanka začala aktívnejšie Dukla. Hneď dve dobré príležitosti mal v úvode Drotár, následne sa pred brankárom Hippíkom nepresadili ani Žemba, či Slovák. V 9. minúte mohol otvoriť skóre Kovaľ, ktorý počas presilovej hry unikol obrane hostí, no samostatný nájazd nepremenil. O tri minúty sa už však Dukla radovala. Gašpar nabil Pavličkovi a ten strelou z jednej prekonal Hippíka po prvýkrát. V 14. minúte mohol vyrovnať hosťujúci Lauko, no Kotvan tentoraz svojich podržal.

Druhá tretina priniesla oveľa zaujímavejší hokej. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 26. minúte, keď sa počas presilovej hry presadil Pekarčík. Hneď po vyrovnávajúcom góle mohol poslať Michalovce do vedenia Fajčák, no pri svojom úniku bol faulovaný a nemohol tak zasunúť puk do bránky súpera. V 33. minúte skoro zahrmelo na druhej strane, Uhríka však Kotvan vychytal. Čo nevyšlo jemu, to sa podarilo jeho spoluhráčom o niekoľko sekúnd. Záhorský ideálne našiel Drahovského a ten poslal hostí do vedenia. Tí sa z neho neradovali dlho. V 37. minúte Kovaľ nahadzoval puk spoza bránky a ten si hostia nešťastne zrazili do vlastnej siete.

V úvode tretej tretiny mohol Duklu poslať do vedenia Fajčák, no pred brankárom hostí nepochodil. V 47. minúte však už Dukla viedla, keď sa po individuálnej akcii presadil Paľovčík. O niekoľko sekúnd sa snažil vyrovnať Drahovský, jeho strela však za Kotvana neprešla. V 55. minúte vystrelil v presilovej hre od modrej Žemba a jeho strelu zrazil do siete hostí Minčák. Definitívne rozhodnúť mohol Fajčák, no ten nepremenil samostatný nájazd, ktorý hlavný rozhodca nariadil po faule na neho. Dukla za tento moment kruto pykala. Hostia totiž v priebehu sedemnástich sekúnd strelili dva góly. Najprv sa v presilovej hre presadil opäť Pekarčík a následne poslal zápas do predĺženia Drahovský. Predĺženie víťaza zápasu neprinieslo a tak sa muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch. V tejto lotérii bola šťastnejšia Dukla, keď rozhodujúci samostatný nájazd premenil Paľovčík.

HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany  5:4 po s.n.  ( 1:0, 1:2, 2:2 - 0:0 )

Góly: 12. Pavličko (Gašpar), 37. Kovaľ (Fajčák), 47. Paľovčík, 55. Minčák (Žemba, Pavličko) pres/1, roz. sam. náj. Paľovčík - 27. Pekarčík (Múčka, Mihálik) pres/1, 33. Drahovský (Záhroský, Bystričan), 58. Pekarčík (Múčka, Mihálik) pres/1, 58. Drahovský (Bystričan, Kabát).

Vylúčení: 4:7, navyše Hančák (Mich.) 10. min. NESP_H. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura (Benuška, Bačo). Divákov: 500.

Michalovce: Kotvan - Žemba, Mucha, Hančák, Šeliga, Kadlubiak, Boržik, Škrak - Pavličko, Gašpar, Minčák - Slovák, Palovčík, Drotár - Kovaľ, Fajčák, Dobrý - Mašlanka.

Topoľčany: Beliansky - Oravec, Múčka, Trávniček, Joanidis, Slávik, Chrkavý, Megyesy - Kabát, Dráhovský, Kľačanský - Havlíček, Lauko, Káčer - Uhrík, Mihálik, Pekarčík - Bystričan.