Dukla triumfovala na ľade Trnavy

Hokejisti HK Dukla Michalovce vyhrali v druhom kole I. hokejovej ligy na ľade Trnavy 3:1. Na svoje konto si tak pripísali cenné víťazstvo. O ich presné zásahy sa postarali Majeský, pre ktorého to bol prvý presný zásah v drese Dukly, Kovaľ a v tretej tretiny pečatil víťazstvo Dukly Pavličko. Zverenci trénera Okuliara sa po dvoch zápasoch vonku konečne predstavia doma, keď v nedeľu 11.12. o 17.00 privítajú na svojom ľade celok Senice.

Dukla nastúpila na zápas 2. kola nadstavbovej časti bez obráncov Kadlubiaka, Žembu a útočníka Slováka. Úvod zápasu nebol vôbec oku lahodiaci, obidve družstvá čakali na chybu súpera. Prvú gólovú strelu poslal na bránku domácich Paľovčík, no golman Trnavy David Jančovič vyrazil jeho prudkú strelu nad. Na druhej strane mohol otvoriť skóre Barčák, jeho strela však minula odkrytú bránku hostí. V 10. minúte išiel na trestnú lavicu Drotár, domáci si však pri jeho vylúčení čistú šancu nevypracovali. V 14. minúte unikol Trnavčan Dalimir Jančovič, no Kotvan jeho nájazd bezpečne zlikvidoval. Dve minúty pred koncom sa do obrovskej šance dostal Drotár, David Jančovič jeho strelu z blízka zlikvidoval. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane, keď Marek Mertel pretlačil puk za bezmocného Kotvana.

V úvode druhej tretiny mohol skórovať opäť Mertel, no Kotvan tentoraz jeho šancu zlikvidoval. Dukle sa podarilo vyrovnať v 25. minúte. V presilovej hre sa presadil Igor Majeský, pre ktorého to bol prvý presný zásah v drese Dukly. O niekoľko sekúnd mohol poslať Trnavu opäť do vedenia Hlavna, skákajúci puk, ale nezasunul za na ľade ležiaceho Kotvana. V polovici druhej tretiny už Dukla viedla 2:1. Králik prihral z ľavej strany na druhú Kovaľovi, ktorý z kruhu chladnokrvne prestrelil trnavského golmana. Pred koncom druhej časti mohol zvýšiť vedenie Dukly Drotár, jeho strela však už za chrbát Jančoviča neprešla.

Na začiatku tretej tretiny sa domáci hokejisti snažili čím skôr vyrovnať. Ich snahu ešte podporilo Kovaľovo vylúčenie, presilovky však Trnavčania zahrali zle a čistú šancu si v nej nevypracovali. Trnavčania sa síce čoraz viac tlačili do obranného pásma Dukly, Michalovčania však naďalej kontrolovali hru. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Reho, z prvej však tesne prestrelil bránku hostí. V 54. minúte sa dostal k puku Pavličko a nedal žiadnu šancu trnavskému golmanovi. Ideálnu možnosť na zníženie skóre premárnili Trnavčania v 56. Minúte, keď po vylúčeniach Boržíka a Majeského v priebehu niekoľkých sekúnd mali možnosť vyše sto sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Tú však nevyužili, navyše pri power play unikol Minčák, posunul puk Pavličkovi, ktorý v čistej príležitosti netrafil opustenú bránku domácich a po jeho strele zvonila iba žrď. Dukla aj napriek tomu zabodovala naplno a domov si teda vezie cenné víťazstvo.

ŠTATISTIKA

HK Trnava - HK Dukla Michalovce  1:3  (1:0,0:2,0:1)

Góly: 19.Mertel (Krajčík, Horský) - 25. Majeský (Drotár, Hančák) pres/1, 31. Kovaľ (Králik, Boržík), 54. Pavličko (Gašpar, Minčák) pres/1.

Vylúčení: 6:6, navyše Jančovič 10. min NESPH. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich - Kacej, Návratek. Divákov: 163.

MICHALOVCE: Kotvan - Mucha, Šeliga, Hančák, Škrak, Boržik, Petruňa - I. Majeský, Paľovčík, Drotár - Minčák, Gašpar, Pavličko - Králik, M. Kovaľ, Milan Mach - Dobrý, Podsedlý.

TRNAVA: David Jančovič - Reho, Poláček, Zachar, Haršáni, Šimka, Krajčík, Hano - Dalimir Jančovič, Čunderlík, Hlavna - Mertel, Horský, Barčák - Grman, Schmidt, Čavrk - Duran, Gráčik, Krajčovič.

Ďalší program Dukly:  3. kolo: Nedeľa 11.12. Michalovce - Senica. 4. kolo: Utorok 13.12. Prešov - Michalovce. 5. kolo: Piatok 16.12. Michalovce - Prešov. 8. kolo: Predohrávané v nedeľu 18.12. Spišská Nová Ves - Michalovce. 6. kolo: Utorok 20.12. Bardejov - Michalovce. 7. kolo: Štvrtok 22.12. Michalovce - Piešťany.