Neočakávaný úspech junioriek 1. BK-D

Juniorky basketbalového klubu 1. BK-D Michalovce, ktoré účinkujú rovnako ako ženy tohto klubu v II. lige Skupina Východ sa v 8. kole tejto súťaže vypli k vynikajúcemu výkonu a porazili dosiaľ neporazený celok Tydam Košice 45:44, hoci po troch štvrtinách ešte prehrávali o osem bodov. V poslednej časti však k dobrej obrane pridali aj útok a skúsenejšiemu súperovi nakoniec pripravili jeho prvú prehru v tejto súťaži. Po tomto kole nastáva v súťaži prestávka. Liga bude pokračovať 14. januára, keď ženy 1. BK absolvujú zápas na palubovke Unionu Košice a juniorky majú v tomto kole voľno.

1. BK-D juniorky - Tydam Košice  45:44 (19:10)

Štvrtiny: ( 8:10,11:10,10:17,16:7)

1.BK-D: Harmanová 17, Pražmová 11, Regendová 11, Firkaľová 6, Mrázová, Fecková, Jančárová, Ješová, Gorniaková.

Tréner Ladislav Janošov: "Bol to neobyčajne zaujímavý a hlavne zo strany našich dievčat  bojovný zápas, v ktorom nepoznali jednu, jedinú stratenú loptu. Keď  niektorá niečo pokazila, vždy bola snaha to čo najskôr a čo najvhodnejšie napraviť a to aj napriek tomu, že sa im vôbec nedarila streľba  hlavne dvojkových pokusov, kde naše mali  ani nie desať percentnú uspešnosť – z 39 pokusov premenili 4. Vôbec streľba bola v tomto zápase veľkým problémom u obidvoch družstiev, čo však u lídra a jednoznačného  papierového favorita tohto zápasu prekvapilo oveľa viac. Pravdou je ale aj to, že naše dievčatá svojou neutíchajúcou bojovnosťou, zvlášť v poslednej štvrtine tak prekvapili súpera, že ten sa do konca nedokázal spamätať. Po tretej štvrtine súper viedol o 8  bodov  29: 37 a zdalo sa, že naše už nevládzu, pretože celá základná päťka hrala prakticky bez striedania lebo im chýbala  najskúsenejšia hráčka Ďuríková a na lavičke boli iba mladé neskúsené kadetky, ale do štvrtej štvrtiny nastúpili dievčatá Firkaľová, Pražmová, Mrázová, Regendová a Harmanová s ešte väčším odhodlaním. Dievčatá pritlačili ešte viac v obrane  už pod súperovým košom a v priebehu piatich minút otočili skóre, keď sa štyri a pol minúty pred koncom  dostali do vedenia 41:37 . Súper následne dvoma košmi vyrovnal, následne dali koš naše dievčtá, súper znova vyrovnal. Koncovka bola neuveriteľná, keď  od stavu 43: 43  rozhodovali trestné hody . Súperky hádzali  v tomto zápase celkom  20 TH a premenili  10, naše dievčatá  hádzali 18 a premenili taktiež 10 ale hlavne  dva z posledných štyroch pokusov, pričom súper iba jeden a to rozhodlo o našom  nečakanom a senzačnom víťazstve.