Iuventa vypadla zo Slovenského pohára

Hádzanárky Iuventy Michalovce neobhája svoje minuloročné víťazstvo v Slovenskom pohári. Rozhodol o tom stredajší semifinálový zápas, na finálovom turnaji v Partizánskom, v ktorom zverenky trénera Vuru nestačili na Šaľu a podľahli jej 20:24. V druhom semifinále bolo úspešné domáce Partizánske, ktoré zdolalo Senec 34:21. Vo štvrtkovom finále si tak zmerajú sily Partizánske a Šaľa.

Iuventa začala zápas veľmi dobre. V 5. minúte totiž zverenky trénera Vuru viedli po dvoch góloch Hollej a jednom Geričovej 3:0. Až potom sa presadili aj hráčky Šale, keď Weibelová v 6. minúte znížila na 3:1. Šaliankam sa podarilo vyrovnať v 12. minúte, keď Vidiečanová vyrovnávala na 4:4. Michalovčanky sa nevzdávali a po presných zásahoch Geričovej a Hollej viedli v 17. minúte 7:5. Potom však nastal rozhodujúci okamih zápasu. Tréner Šale vysunul obranu a Iuventa sa rázom nevedela presadiť. Jej strelecké suchoty trvali desať minút, keď sa zverenky trénera Vuru nepresadili od 17. až do 27. minúty!!! Práve vtedy Šalianky otočili výsledok vo svoj prospech, keď zo stavu 7:5 strelili sedem gólov za sebou a následne viedli 7:12. Do konca prvého polčasu ich náskok ešte narástol na 8:14. Úsek od 17. do 30. minúty teda vyhrali jasne 9:1 a zo 7:5 pre Iuventu bolo razom 8:14 pre Šaľu.

V druhom polčase tréner Vura poslal do bránky Gubikovú, čo prinieslo menší obrat v hre Michaloviec. V 35. minúte viedla Šaľa po presnom zásahu Berešovej 9:16, no od tohto momentu stiahla spomenutá Gubiková roletu a Iuventa znížila šnúrou štyroch góloch v 44. minúte na 13:16, keď trinásty presný zásah Iuventy zaznamenala Wollingerová. Šaľa v tomto čase nestrelila gól celých deväť minút, čo prinieslo nádej Iuventy v obrat. Ten sa však nekonal. Zverenky trénera Lukačina totiž nepustili vyhratý zápas z rúk a troj - štvrogólový náskok si udržali až do konca a zaslúžene postúpili do zajtrajšieho finále.

Michalovce - Šaľa 20:24 (8:14)

Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 5-5, rozhodovali: Haščík a Oťapka - 300 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 2, Geričová 5/1, Szollosiová 2, Kovaličková 1, Hollá 4, Horňáková, Tobiašová, Hvostaľová 1, Wollingerová 4, Rebičová 1, Trehubová.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 2, Porubská, Kováčová, Piskayová, Vidiečanová 2, Bérešová 1, Czaníková 1, Demajová, Pileková 5, Weibelová 2, Bahýlová 6/2, Veselková 4/2.

DRUHÉ SEMIFINÁLE

Partizánske - Senec 34:21 (14:13)

Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Karlubík a Struhár - 300 divákov.

HK DANLOG: Školková, Sulovská - Ščasná 3, Košíková 6, Blažeková 6, Preťová, Legeňová, Zajačková 1, Szokeová 3, Kankulová 2, Z. Janšáková 1, Šáteková 3, Michnová 6/3, H. Janšáková, Kertészová 3, Minarčíková.

ŠKP PICCARD: Leviczká, Ladicsová - Martanovičová 2, Neštická 4, Gáliková, Palková, Tučnovičová 5/1, Kupkovičová 6/3, Kurčinová, Štefíková 1, Štetáková 1, Marčeková 2.

Uverejnené: 29.12.2011 12:19:16