Hc winLand pokoril v príprave Košice

Hádzanári Hc winLand Michalovce porazili v prípravnom zápase ďalšieho extraligistu Košice 32:27. V drese winLadu úspešne debutovali dvaja ukrajinský legionári Polypenko, či Kuzmenko a takisto aj nádejný junior Edurard Kohút, ktorý prišiel počas zimy zo susedného Trebišova. Zverenci Pavla odohrajú v príprave na jarnú časť sezóny ešte niekoľko zápasov. Už na budúci týždeň cestujú do poľského Mielca, kde absolvujú dvojzápas proti vicemajstrovi tejto krajiny Stall Mielec a v závere týždňa v dňoch 20-22. januára na nich čaká kvalitne obsadený domáci turnaj winLand cup, na ktorom sa stretnú s poľským Mielcom, maďarskou Tatabanyou a Duklou Praha.

V prípravnom zápase medzi dvoma účastníkmi A. skupiny nadstavbovej časti sa hrala priemerná hádzaná. Skóre stretnutia otvoril v 3. minúte strelou z krídla Tybulevič. Hostia odpovedali premenenou sedmičkou Hricišina, ale následne sa presadili opäť Tybulevič so Sadovym a winLand tak v 7. minúte viedol 3:1. Hostia sa síce snažili winLand gólovo dobehnúť, no v bránke domácich stál vynikajúci Kolpak, ktorý niekoľkými zákrokmi v prvom polčase podržal svojich spoluhráčov. Aj vďaka nemu si michalovskí hádzanári takmer celý prvý polčas udržiavali troj-štvorgólový náskok. V 14. minúte viedli zverenci trénera Jana po presnom zásahu strelecky agilného Tybuleviča 7:3.  Hostia sa po troch presných zásahoch za sebou v 23. minúte priblížili k winLandu na jeden gól, keď po góle Hricišina bol stav 11:10. Záver prvého polčasu však patril domácim, ktorí záverečnú päťminútovku vyhrali 4:1 a po prvom polčase bol teda stav 15:11.

Do druhého polčasu tréner Jano nepostavil brankára Kolpaka ani po zranení ešte nie celkom fit Holdoša a Sadového. Na hre winLandu to však nebolo vôbec vidno. Hosťom sa síce v 35. minúte po góle Hricišina podarilo znížiť na dvojgólový rozdiel, keď bolo 16:14, odvtedy však winLand na palubovke kraľoval. Troma presnými zásahmi v rade definitívne zlomil odpor súpera a v 38. minúte viedli zverenci trénera Jana po presnom zásahu Géciho už 20:15. Takýto gólový rozdiel si udržiavali až do konca zápasu. V druhom dejstve dostali priestor aj novici v tíme winLandu. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal ešte len 18-ročný Edurard Kohút, ktorý prišiel zo susedného Trebišova a v zápase zaznamenal tri góly. Nesklamala ani dvojica ukrajinských legionárov Polypenko (dal 6 gólov) a Kuzmenko, ktorí takisto ukázali, že pre winLand by mohli byť po určitom natrénovaní prínosom. Práve po góle Polypenka viedol winLand v 57. minúte už 30:24. Záver stretnutia sa už len dohrával a winLand tak pohodlne dokráčal k výhre 32:27.

Hc winLand Michalovce – 1. MHK Košice  32:27 (15:11)

Vylúčení: 5-4. ČK: 0:1 – 58. Ľoch (za tvrdý faul). Pok. hody: 4/4 – 6/3. Rozhodovali: R.Rapáč, M.Harman. Divákov: 250.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak – Kučer 2, Čorej 1, Kollár, Pilník, Holdoš, Polypenko 6, Géci 2, Sadovij 3, Frajkor 2/2, Kohút 3, Tibulevič 5/2, Kuzmenko, Babjak 3, Miňo 2, Orlovský 1.

Košice: Cibere, Dulina, Blicha – Durilla 3, Švajlen, Kolesár, Pecha, Hriňák 3, Bokol 5/2, Ľoch 4, Dulina, Jurko, Pristaš 4, Hricišin 8/1.